Два дні насичених змагань, швидкісних спусків, цікавих подій та нових знайомств – сами такими для більшості учасників запам’ятаються перші міжнародні дитячі гірськолижні змагання «Буковиця OPEN».

Дитячі гірськолижні змагання міжнародного рівня стали першими для гірськолижного комплексу «Буковиця», який функціонує лише другий рік. На них прибула майже сотня учасників з України, Польщі та Словаччини, щоб позмагатися у вміннях вправної та швидкісної їзди на лижах. Вік учасників, які брали участь в Кубку, варіював від 3 до 16 років. Наймолодші зареєстровані лижники, яким ледь виповнилось 5 років, незважаючи на юний вік, дивували своїми вміннями та вправними і швидкими спусками.

На змагання прибули дві команди з Польщі, команда зі Словаччини, дві команди з «Буковелю», команда львівського клубу «Евеланч», дві команди були сформовані з числа вихованців місцевої гірськолижної школи «Бориславська сніжинка» та один учасник прибув зі Сколівщини.

«Сьогодні “Буковиця” і Трускавець приймає понад 90 учасників гірськолижних змагань. Такі міжнародні змагання для нас є першими, однак ми дуже задоволені їх проведенням. Все вдалось, діти задоволені, кожен з них вже є переможцем. Ми старались нікого не обділити, бо всі учасники заслуговують відзнаки», – наголосив організатор «BUKOVYTSIA OPEN», засновник ГК «Буковиця» Віталій Мицак.

За кілька днів до змагань трасу та схили перевірили професіонали. Протягом змагань на комплексі був присутній технічний делегат, представник Міжнародної Федерації Лижного Спорту України Ігор Федорко. Він відзначив високий рівень змагань, чудову підготовку учасників та переваги регіону в розвитку гірськолижного спорту. «Мені було дуже приємно прибути сюди та побачити ці гарні умови та переваги. Я робив заміри перепадів висот і скажу, що тут можна проводити змагання Міжнародної Федерації Лижного Спорту України. Мої колеги з Польщі підтвердили, що це надзвичайно гарне місце. Я піднімаю дві руки «за» й однозначно буду допомагати пану президенту цього клубу. Початок є, головне гарно це продовжувати це надалі», – зазначив Ігор Федорко.

«Для Трускавця це велика подія, бо ми відкриваємо нову сторінку розвитку курорту та розвитку гірськолижного спорту в регіоні. Це новий промоційний напрямок, адже відпочивальники які приїжджають в Трускавець окрім водички хочуть якогось дозвілля. А модний сьогодні лижний спорт, який зараз в моді, це не просто гарне дозвілля, а ще й здоровий спосіб життя. Також ми розуміємо, що для розвитку і Трускавця і лижного спорту нам потрібне пряме транспортне сполучення, гарна інфраструктура. Ми готові працювати над створенням нових туристичних маршрутів, що дасть і нові робочі місця», – зазначила секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко.

Два дні тривали декілька етапів гірськолижних спусків серед дітей різного віку. Кожен з них демонстрував чималі успіхи, тішив тренерів та батьків, які тим часом вболівали за досягнення своїх вихованців.

За результатами змагань, дуже багато учасників в різних номінаціях та різних вікових категоріях були нагороджені відзнаками. Серед команд в загальному рейтингу змагань, перше місце посіли вихованці Команди 1 «Дитячої і юнацької спортивної школи» Буковелю. Друге місце зайняла команда “Narciarska Szkoła Sportowa” (Ustrzyki Dolne). Третє місце – учні спортивного клубу «Евеланч» (Львів).

Молоді команди гірськолижної школи «Бориславська сніжинка» посіли 6 та 7 місця, однак чимало вихованців школи «Буковиці» продемонстрували високі індивідуальні результати.

«Це вже не перші мої змагання. Раніше я брав участь у гірськолижних змаганнях «Kids Cup», які відбувались на «Буковелі». Дуже люблю кататись на лижах і я дуже радий, що зараз у нас є свій гірськолижний комплекс, є гірськолижна школа, де можна займатись спортом, покращувати свої навички. Займатись спортом дуже корисно і це набагато краще, ніж просиджувати час за комп’ютером” – зізнається вихованець «Бориславсьої сніжинки», призер змагань «Буковиця ОPEN».

«Я займаюсь лижним спортом один рік. Ці змагання були для мене першими, але я задоволена своїми результатами. Впродовж року я щодня займалась, тренувалась по півтори години. Планую вчитись і надалі, бо дуже хочу бути лижницею» – зізнається юна учасниця змагань.

Нагороди переможцям вручали керівництво «Буковиці» Віталій та Світлана Мицак, міський голова Дрогобича Тарас Кучма, секретар Трускавецької міської ради Наталя Пономаренко, заступник міського голови Борислава.

Співорганізатором змагань виступила також громадська організація «Європейська інтеграція України. «Нам надзвичайно приємно, що вдалось організувати ці змагання на теренах Дрогобиччини, на цьому чудовому гірськолижному комплексі «Буковиця» та зібрати таку кількість учасників з трьох країн. Маємо надію, що такі змагання вдасться зробити традиційними і проводити щорічно» – зазначив голова організації Іван Цегенько.
«Якщо надалі у нас буде така підтримка від влади Борислава, Трускавця і Дрогобича, я думаю, що такі змагання у нас будуть непоодинокі. Плануємо як мінімум, проводити 5-6 змагань в сезон. На цей рік у нас плани взагалі доволі грандіозні. Хочемо встановлювати чотири крісельні витяги, відкрити ще один гірськолижний спуск, добудувати готель, де матимуть змогу зупинятись спортсмени-учасники змагань. Ну і звісно плануємо поповнювати лави нашої школи «Бориславська сніжинка» новими учнями», – ділиться задумами Віталій Мицак, засновник ГК «Буковиця».

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina