До Трускавця завітали дванадцять художників-іконописців. Вони розмістились в готельно-курортному комплексі “Карпати”, де впродовж десяти днів створюють нові мистецькі роботи на біблійну тематику.

Співорганізатором іконописного пленеру виступив настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці о. Володимир Бондарчук, який також долучився до роботи над створенням нових ікон. Творчою майстернею для митців стало приміщення колишнього “Карпатського дворика”, де спокійна затишна атмосфера позитивно впливає на творчий процес і сприяє створенню нових оригінальних творів.

Художні пленери відбуваються доволі часто. Митці організовуються в групи, вирушають до якогось міста, де впродовж певного часу створюють нові картини на ті чи інші теми. До Трускавця однак художники завітали вперше, хоча зізнаються, атмосфера міста-курорту дуже відповідає тематиці їхнього пленеру і позитивно впливає та надихає їх до творчості.

“Тематика нашого пленеру – джерела. Тому Трускавець, як бальнеологічний курорт, який безпосередньо пов’язаний з водою, з лікувальними джерелами, дуже підходить для його проведення. Взагалі атмосфера вашого міста надзвичайно позитивна, заспокійлива, тут легко творити нові картини, як і в приміщенні “Карпат”, де нас гостинно прийняли. Від 5 до 15 лютого ми щоденно малюємо тут нові ікони” – зазначає співорганізатор пленеру, художник Андрій Винничок.

“Коли я був на пленері іконописців у Польщі, в Криниці, то подумав – а чому б нам у Трускавці не організувати такі самі пленери, – розповідає отець Володимир. – Керівник «Карпат» Лев Грицак підтримав мою ідею і люб’язно погодився прийняти митців, за що я йому щиро вдячний”.

“Ми неодноразово відвідували різні художні пленери, якось у нас сформувалась вже така своєрідна компанія. Однак пленери бувають різними: буває досить вільна тематика, яка дозволяє розгулятись фантазії. Однак зараз тематика біблійна, вона досить обмежена, має свої вимоги художні, але це не перешкоджає кожному художнику по своєму бачити ту чи іншу біблійну тему і по-своєму її зобразити” – ділиться враженнями художниця-учасниця пленеру.

По завершенні пленеру ікони будуть мандрувати виставками області. Впродовж майже цілого року вони будуть виставлятись в різних містах, у Львові, до того часу, поки не пройде наступний пленер і не будуть створені нові мистецькі твори. А до Трускавця художники обіцяють неодмінно повернутись, – була б лише нагода та запрошення.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina