Сьогодні, 15 лютого, у Народному домі Трускавця відбувся захід  до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

15 лютого 1989 року  – день, котрий закарбувався в пам’яті тисяч людей, коли останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон. У перебігу афганської війни взяло участь близько ста двадцяти тисяч українців. Як свідчить історія, 290 українців не повернулися з Афганістану, 62 вважаються зниклими безвісти, більш ніж 8 тисяч українців отримали поранення, 4 687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами.

У Трускавці воїнів-інтернаціоналістів вшанували святковим концертом за участі циркової студії «Каскад» та виконавиці Оксани Чіпак. На захід завітало кілька десятків воїнів-інтернаціоналістів та представники міської влади.

«Ви стаєте старшими наставниками нашого молодого покоління, а ваш досвід є дуже цінним для молодих захисників Вітчизни. Чимало хлопців з Трускавця сьогодні борються за безпеку України на її східних теренах, і це, власне, переконує в тому, що в трускавецькій  молоді присутній бойовий дух та готовність до боротьби за волю України», – наголосив у вітальному слові міський голова Андрій Кульчинський.

Також міський керманич поспілкувався з воїнами та за нагоди поцікавився, що на сьогодні турбує їх найбільше та пообіцяв посприяти у вирішенні їхніх проблем.

Після заходу трускавчани-воїни афганської війни вирушили в Дрогобич. Там вони щорічно беруть участь у регіональних заходах до вшанування цього  пам’ятного дня.  Також, варто додати, що згідно з розпорядженням міського голови Андрія Кульчинського, 86 трускавчан, які взяли участь у ході афганської війни отримали одноразову грошову допомогу в розмірі 400 грн.

Наталія БЕГІН

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina