Як повідомляє Департамент Кіберполіції, в соцмережах кваліфіковані психологи доводять дітей до самогубства шляхом гри в квести. Учасники, які фанатіють від таких спільнот, називають себе «китами», адже саме ці тварини асоціюються у них зі свободою, також кити, одні з небагатьох, можуть добровільно покінчити життя самогубством.

«Нелюди, що організували цю систему, працюють наступним чином. Адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині каліцтв або заподіяння болю. Всі ці «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео. Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі, та оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила «провіднику». Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому «творі», – вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис та робить останній крок. Відеозаписи в подальшому продаються в мережі Інтернет, або в Darknet…», – розповідають на сайті кіберполіції.

На сьогодні виявлена одна з таких груп https://vk.com/blueskitea, учасниками якої є 209 мешканців України. Схожі групи блокуються адміністрацією соцмереж, аби вберегти дітей від таких розповсюджених випадків.

Звертаємось до батьків та усіх небайдужих користувачів мережі «ВКонтакте», звертайте свою увагу на інформацію, яка знаходиться у соцмережах. У підлітковому віці діти дуже вразливі і часто намагаються вирішити свої проблеми власними силами. Вони впевнені, що інші не зрозуміють їх та осудять в тій чи іншій ситуації. Не розуміючи того, що саме батьки найкраще зрозуміють та допоможуть «залікувати» душевні рани, діти звертаються до соціальних мереж, не усвідомлюючи, що серед друзів у мережі їх може чекати велике розчарування.

Радимо вам, дорогі батьки, приділяти якомога більше уваги у період розвитку дітей, цікавитись їхніми захопленнями, співпереживати їхнім перемогам та поразкам, бути другом та товаришем у будь-якій ситуації.

Дитина повинна розуміти, що лише рідна кров відчує біль та радість якнайкраще. Батько й мати ніколи не залишать свою малечу в складний для неї період, а лише підніматимуться по кожній сходиночці разом, підтримуючи молоде покоління з різних сторін.

Наталія БЕГІН

Детальніше з цією інформацією можна ознайомитись на сайті Департаменту Кіберполіції України https://www.cybercrime.gov.ua/16-novosti/185-uvaga-batki-sujitsidalna-grupa#news

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina