Відбулось перше засідання організаційного комітету Всеукраїнських автомобільних перегонів “Grand Prix Truskavets”. Всього місяць залишився до того, як у курортному Трускавці офіційно стартує авторалі, а вулицями міста на шалених швидкостях мчатимуть близько тридцяти екіпажів, наповнюючи атмосферу драйвом та адреналіном.

Ідея провести в курортному місті автомобільні перегони виникла в організаторів у минулому році. Тоді представники Галицького автомобільного клубу та Міжнародної асоціації автомобілістів Прикарпаття звернулись з пропозицією до міського голови Трускавця Андрія Кульчинського, а згодом – до депутатського корпусу ради. Розповіли про видовищність автомобільного спорту та переваги від проведення таких змагань в місті. Ініціативи автомобілістів були підтримані і вже весною 2017 року Трускавець прийматиме перші автомобільні змагання.

Оргкомітет авторалі зібрався задля того, щоб обговорити найактуальніші моменти. На сьогоднішній день, вже узгоджена траса, якою рухатимуться учасники перегонів. Задля того, щоб мешканці міста та гості курорту не відчули жодних незручностей, перевізникам доведеться змінити схему руху громадського транспорту. Люди повинні бути завчасно повідомлені про всі зміни. Для забезпечення правопорядку в місті та уникнення порушень чи провокацій, до змагань потрібно залучити не менше 60-ти працівників поліції, хоча б по два автомобілі МНС та швидкої допомоги.

Сьогодні організатори вкотре пройшлись пішки запланованою трасою, щоб уважно переглянути всі деталі, які потрібно надалі підкорегувати. “Ви повинні чітко прописати всі деталі: де потрібно встановити захисну огорожу, яка захищатиме будівлі, що розташовані найближче до дороги та глядачів авторалі від можливих виносів автомобілів, де повинна стояти поліція, медики, МНС-ники, де потрібно встановити додаткове освітлення, розмітку. В нас залишається не так багато часу, щоб поступово виконати всі ці речі” – наголосив міський голова Андрій Кульчинський.

Близько 120 тисяч буде виділено на організацію автомобільних перегонів з міської казни. Ці кошти підуть на всі організаційні моменти, на офіційну частину змагань, придбання кубків та нагород для переможців. Також для якісного проведення перегонів, в місті планують підремонтувати дороги та проситимуть область якнайшвидше провести ремонт дороги по вул. Сагайдачного, що є частиною траси Пісочне-Східниця та належить до обласного підпорядкування.

Участь в змаганнях повинні взяти близько 30 екіпажів. Це – досвідчені автомобілісти, які неодноразово брали участь в такого роду перегонах всеукраїнського та міжнародного рівнів. Багатий досвід мають і співорганізатори змагань, – Галицький автомобільний клуб та Міжнародна асоціація автомобілістів Прикарпаття. Однак, застерігають, небезпека в цьому спорті присутня, тому потрібно мобілізувати зусилля всіх структур, щоб уникнути травмування та нещасних випадків.

Людей попереджують, – змагання будуть видовищними та яскравими, однак для того, щоб вони були безпечними, потрібно дотримуватись правил та не порушувати даних рекомендацій. Спостерігати за перегонами можна буде на спеціально виділених ділянках – оглядових майданчиках, не виходячи на дорогу та не створюючи аварійних ситуацій.

“Ми маємо можливість приймати у Трускавці перший і другий етап Всеукраїнських автомобільних перегонів. Такі перегони, сподіваємось, надалі проводитимуться регулярно. Це велика промоція для міста, великий плюс, залучення нових ресурсів зовнішніх. Ми запрошуємо всіх трускавчан та гостей міста стати учасниками, дивитись та насолоджуватись цим видовищним автомобільним спортом” – наголошує співорганізатор, керівник МААП Василь Дзиндзюра.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina