Останні дні зими цьогоріч  у Трускавці проводять дуже теплими та цікавими заходами. Одним з таких  став пленер іконописців, який пройшов цієї суботи, 25 лютого, у готельно-курортному комплексі «Карпати». Митці продемонстрували свої ікони, виконані в різних стилях, які найкраще інтерпретували їхні думки та погляди.

Такий пленер проходив в Україні вперше, його ініціатором став трускавчанин о. Володимир Бондарчук. Підтримали цю пропозицію генеральний директор ГКК «Карпати» Лев Грицак та міський голова  Трускавця Андрій Кульчинський.

Представляючи картини митці ділились своїми задумами, які вони намагались відтворити в іконах. Учасниками пленеру стали митці з різних куточків України, несхожі одне на одного, але такі споріднені у своїх думках, прагненнях та захопленнях. Хтось розповідає, що мав на меті  зобразити любов до Бога, світу та людей, адже Бог приймає нас такими, які ми є, а хтось спробував себе у нетрадиційному стилі іконопису. Митці розповідають, що перебуваючи у Трускавці  вирішили використати краєвиди та символи курортного містечка, що направду зіграло чудову гру  традиційного стилю з елементами  міста цілющої води. Цю думку також підтримав міський очільник Андрій Кульчинський та побажав іконописцям наснаги у творінні таких прекрасних ікон.

Лев Грицак поділився своїми думками стосовно цього іконописного пленеру і зазначив: «Отець Володимир добре знає має ставлення до мистецтва та до схожих заходів і, власне, цей іконописний пленер став як подарунок  нашому готельно-курортному комплексу.  Учасники мають на меті продовжувати такі пленери, а ми із задоволенням їх підтримаємо».

«У Трускавці  як мистецтвознавці, так і художники  відкрили для себе новий простір, зокрема санаторій «Карпати» є певним мистецьким джерелом, адже тут можна зустріти скульптури і твори відомих діячів мистецтва.  Додам, що на меті зробити пленер іконописців міжнародним та проводити його щороку і, як повідомляють організатори, Трускавець радо зустріне виставку знову у гостях» – поділилась інформацією модератор виставки Марія Цимбаліста, працівник  Національного музею ім. А. Шептицького у Львові.

Також вона наголосила, що назвала б таку виставку скоріш мистецькою резиденцією, тобто місцем, де  є люди, які готові прийняти, і є художники, котрі готові творити  у цьому середовищі, не замислюючись над рештою побутових питань.

Протягом заходу чарівне виконання всесвітньовідомих творів дарували присутнім тріо музикантів “Con Anima” та талановитий бард Лілія Кобільник.

Виставку можна відвідати у готельно-курортному комплексі  «Карпати» , познайомитись з творами іконопису та відпочити душевно, насолоджуючись красою  мистецтва.

Наталія БЕГІН

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina