На гірськолижному комплексі “Буковиця” пройшов етап Кубка України з гірськолижного спорту, – Всеукраїнські змагання, організовані Федерацією гірськолижного спорту України. Цьогоріч вони зібрали рекордну кількість учасників – понад 170 спортсменів-гірськолижників з шести областей України, що представили 15 команд.

Етап гірськолижного Кубка України проводить Федерація гірськолижного спорту України. Представники Федерації, присутні на змаганнях, зізнаються, – підтримка такого роду змагань на державному рівні – мінімальна. “Загалом, фінансування гірськолижного спорту, як і спорту загалом, в нашій країні – на дуже низькому рівні. Воно ніколи не було високим, а цьогоріч стало ще меншим. Тому лише завдяки підтримці небайдужих людей, фанатів своєї справи, можна організовувати та проводити змагання. Але тут все організовано на дуже доброму рівні” – відзначила генеральний секретар Федерації гірськолижного спорту Юлія Сепаренко.

На “Буковицю” приїхала рекордна кількість спортсменів з різних куточків України. Серед них – чимало зірок, відомих спортсменів національної збірної України, які неодноразово представляли нашу країну на міжнародних змаганнях та спортивних олімпіадах і приносили їй нагороди та визнання. Зізнаються, – приємно вражені умовами нового гірськолижного комплексу. “Я не очікувала таких умов, чесно. А загалом змагання добре організовані, спуск гарно підготовлений. За кордоном на таких змаганнях – це звично, а тут – спочатку були сумніви. Але рівень змагань приємно здивував” – зізнається учасниця змагань, Ольга Книш, спортсменка національної збірної з гірськолижного спорту.

“Влітку під час олімпіади я травмувався, тривалий час я відновлював здоров’я, але тепер дуже радий повернутись додому, на рідні схили і брати участь в цьому етапі Кубка України. Дуже приємно, що такі змагання проводяться саме тут” – зізнається призер змагань Дмитро Мицак, чемпіон України з лижного спорту (2013, слалом-гігант).

Учасники змагались в дисципліні слалом-гігант впродовж двох днів, після чого відбулось офіційне нагородження призерів. “Я вже тут вдруге присутній. Декілька тижнів тому був на дитячих змаганнях “Буковиця OPEN”. Сьогодні можу вкотре відзначити, що все пройшло на найвищому рівні. Цей комплекс дуже добре показав себе, він має дуже високий потенціал, щоб приймати такі змагання та навіть міжнародні змагання. Це – нова зірка серед гірськолижних комплексів і я дуже радий, що вона саме тут, біля курортного Трускавця” – відзначив технічний делегат FIS Ігор Сидорко.

“В мене сьогодні потрійна радість: успішне проведення змагань, вдалий виступ синів та друге місце, яке посіла наша школа “Бориславська сніжинка”. Лише рік школа функціонує, але вже зараз її вихованці демонструють хороші результати, що дуже тішить” – зазначив засновник гірськолижного комплексу “Буковиця” Віталій Мицак.

“Це – змагання національного рівня. Участь в них важлива та необхідна для спортсменів. Найголовніше, що вони дають учасникам, це – досвід. Нові схили освоювати завжди по-своєму важко, але все це дає досвід кожному лижнику, допомагає долати нові перешкоди та рухатись вперед” – наголошує Юлія Сепаренко.

Нагороджували спортсменів  26 лютого багато поважних гостей серед яких були міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, міський голова Борислава Ігор Яворський, заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар та інші поважні гості і спортивні функціонери. Ведучий церемонії нагородження – співорганізатор змагань і голова правління ГО «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько зачитав привітальну телеграму від голови Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму Артура Палатного. Всі переможці отримали нагороди а також цінні призи від фірми “Head” – повідомляє сайт ГО “Європейська інтеграція України”, яка виступила співорганізатором змагань.

Незважаючи на те, що на вулиці панує по-весняному тепла погода, схили “Буковиці” вкриті майже півтораметровим снігом, що дозволить комплексу працювати ще до середини березня, приймаючи спортсменів та туристів.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina