Колишній педагог 17-ої школи Надія Паньків виграла суд у відділу освіти Дрогобицької міськради. Жінка, яку звільнили з роботи після розкриття нею факту про розкрадання бюджетних коштів, зможе в повному обсязі повернути невиплачені їй раніше кошти.

Сума, що стала предметом судового спору, становить понад 19 тисяч гривень. Всі ці кошти заборгував жінці відділ освіти, адже звільнивши її після 40-річного стажу роботи в школі, виплатив їй менше трьох тисяч. “Це все, на що спромоглось керівництво відділу освіти за мою майже 40-річну роботу. Мене поспіхом звільнили в 2015 році, бо я тоді не змовчала про факти дерибану бюджетних грошей, що відбувались у школі, а заявила про них у відповідні органи” – зазначає педагог Надія Паньків.

Після цього в школі було проведено декілька перевірок, які підтвердили розтрату бюджетних коштів директором. Очільник навчального закладу Ігор Кузан тримав на посадах декількох гардеробників, хоч в школі гардеробу взагалі не існувало. Після розкриття цих фактів, директора притягнули до адміністративної відповідальності, а зовсім скоро суд розглядатиме справу про його причетність до кримінального правопорушення.

Жінку тоді поспіхом звільнили з роботи, винішси їй дві догани одну за одною. За твердженням педагога, єдиною причиною для звільнення була її принципова позиція та небажання прикривати розкрадання бюджетних коштів. При звільненні їй не виплатили всіх коштів, зокрема вона не отримала ряд виплат, поміж якими індексацію за 2015 рік.

Відділ освіти, якого в суді представляв юрист Віталій Вовків, стверджував, що вина в цьому не їхня. Мовляв винна швидше Дрогобицька міськрада, яка вчасно не перерахувала кошти на виплату індексації освітянам. Однак в грудні кошти міськрадою були виділені, що давало можливість погасити заборгованість по виплатах. Тим не менше, борг жінці ніхто не повертав, більше того – відділ освіти досі вперто віднікується від цих зобов’язань.

Вчора в Дрогобицькому міськрайонному суді завершився розгляд цієї справи. Суддя Кучаковський задовольнив позовні вимоги у повному обсязі та зобов’язав відділ освіти виплатити жінці заборговані кошти та покласти на них всі судові витрати.

“Я дуже вдячна тим людям, які мене підтримали та допомогли у цій боротьбі. Депутат обласної ради Андрій Ковч постійно підтримував мене, надав свого адвоката, який допоміг мені виграти цю справу та допомагає боротися з тим беззаконням, що твориться у відділі освіти. Це вже маленька перемога, яку я планую продовжувати, щоб викорінювати ті схеми, які багато років панують у дрогобицькій освіті” – зазначила Надія Паньків.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina