В суботу, 4 березня, Дрогобич відвідала народний депутат та герой України Надія Савченко. Перед містом Котермака вона завітала до Стрия, згодом – вирушила до Самбора.

Візит нардепа був неофіційним, ніхто з представників влади міст не запрошував її. За словами Савченко, – це лише її ініціатива. Мовляв, їздить містами України, обираючи більші райцентри, задля того, щоб спілкуватись з мешканцями та дізнаватись про першочергові проблеми міст та районів.

До слова, Дрогобич виявився доволі лояльним та приязним по відношенні до Надії Савченко, так як в Стрию активісти зустріли її плакатами та вигуками про зв’язки зі спецслужбами Росії. Дрогобичани зустріли депутата більш приязно. На зустріч прийшло декілька десятків людей, які бажали послухати виступ Надії, сфотографуватись з нею чи поставити їй ті чи інші запитання.

Спілкувались про різне: про бездіяльність та байдужість влади, про необхідність змін та потрібність, на думку Савченко, демократичного перевороту, який зніс би старі обличчя та схеми і привів до управління країною нових чесних людей. Однак розмова була доволі абстрактною та нагадувала не що інше, як звичний популізм. Його однак уважно слухали старші люди, які зібрались на площі, молоді було небагато, а місцеві політики слухали виступ віддалік.

Однак виставлені в інтернеті матеріали з приїзду Савченко до Дрогобича викликали різку критику серед місцевих мешканців. Користувачі соцмереж відреагували на її візит негативно. Мовляв, що вона тут забула і чи не збирає інформацію про стратегічно важливі об’єкти для російських спецслужб та сепаратистських організацій.

По розмові з мешканцями, Надія Савченко завітала до міського голови Дрогобича. Говорили про проблеми міста Котермака, які вирішити складно, про те, що було досягнуто і що хотілось би зробити. Зокрема в розмові обговорили питання недіючих та ледь діючих промислових заводів, які гостро стоять перед містом багато років, але на які сьогодні, через їх приватність, важко впливати місцевій владі. Згодом Надія Навченко спільно з міським головою Дрогобича ще раз вийшла до людей на площу, де присутні мали змогу поспілкуватись про питання, які їх турбують, з очільником міста.

Після Дрогобича Надія Савченко вирушила до Самбора, щоб продовжити своє політичне турне країною. Про справжні цілі її приїзду та лобіювання чиїхось інтересів можна хіба що здогадуватись. Але такі вчинки вже сьогодні яскраво свідчать про те, що не за горами чергові вибори і політики, ким би вони не були, поспішають йти до народу, щоб заробити собі політичні дивіденди.

Хочеться вірити, що люди, незалежно від політичних поглядів, життєвих переконань та суспільних статусів, керуватимуться в своїх висновках тверезою логікою. Адже, як сказала та ж Савченко, «ви слухайте, читайте, дивіться все, але думайте та аналізуйте. Не бійтесь робити свої висновки та відстоювати свою позицію». Саме цього, на жаль часто бракує нашій громаді, яка, безліч разів обпікалась, однак знову і знову наступає на ті ж граблі, вірячи дешевому популізму політиків.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina