У Верховній раді зареєстровано законопроект про включення Дрогобицького сільзаводу до числа об’єктів державної власності, які не підлягають приватизації.

Відповідний проект закону №5593 подав народний депутат від 121 виборчого округу Богдан Матківський, ініціативу якого, за його словами, підтримують колеги. Необхідність таких дій спричинила можливість приватизації Дрогобицького сільзаводу, що потягнуло б за собою реальну загрозу втрати підприємства.

«ДП «Дрогобицький солевиварювальний завод» є найдавнішим постійнодіючим підприємством України. Безперервне видобування солі на його території вже триває з XII-XIII ст. Саме територія майбутнього сільзаводу стала осередком формування м. Дрогобича Львівської області» – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

«Можлива приватизація сільзаводу несе небезпеку ліквідації підприємства та використання земельної ділянки в інших цілях, крім виробництва та туристичного розвитку території. Це може завдати непоправної шкоди історичному ареалу міста Дрогобича та перекреслити потенційний розвиток міста як туристичного осередку. Тому я відстоюватиму включення «Дрогобицького солевиварювального заводу» в перелік об’єктів, що не підлягають приватизації, щоб залишити його в державній власності» – наголосив Богдан Матківський.

Наразі проект закону має позитивний висновок Головного науково-експертного управління. Його розглянуть на Комітеті Верховної ради з питань економічної політики, секретарем якої є нардеп від Дрогобиччини. Далі – голосування на сесії Верховної ради. Однак, за твердженням Матківського, шанси на успішне вирішення питання у нас великі і Дрогобицьку солеварню неодмінно відстоять.

Дрогобицький солеварний завод, який зараз активно працює, можна вважати найстарішим постійно діючим промисловим підприємством в Україні. В «Паспорті підприємства» вказана дата заснування заводу — 1250 рік. Особливістю Дрогобицької солеварні є збереження давніх унікальних технологій видобутку солі, завдяки яким сіль не містить домішок, а при використанні в харчовій промисловості не залишає осаду. Територія заводу сусідить з стародавньою церквою Юра, яка належить до спадщини ЮНЕСКО та церквою Воздвиження Чесного Хреста, що є пам’яткою архітектури державного значення. Завод є туристичною родзинкою міста Котермака та входить до числа об’єктів, які приваблюють гостей міста своєю автентичністю.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina