Трускавець активно готується до 190-річчя міста-курорту. З нагоди цього дійства в місті заплановано чимало розважально-культурних заходів, які коштуватимуть місту близько 3 мільйонів гривень.

На сесії Трускавецької міської ради депутати затверджували програму з підготовки та проведення святкування 190-річчя курорту Трускавець. Депутати довго сперечались, так як більшість із них вперше побачили пропоновану програму та суми закладені на її проведення.

Програма цьогорічних святкувань міста-курорту є дуже насиченою. В рамках проведення святкувань, відділом культури заплановано дуже багато різнопланових заходів: концерти, виступи естрадних виконавців, виставки, паради, конкурси, фестивалі. До міста мають завітати такі виконавці як Тіна Кароль та гурт “Тартак”, на центральній площі має відбутись “Караоке на майдані”. Окрім цього планується зняти ряд промо-роликів про місто та рекламувати місто на провідних регіональних каналах та радіостанціях.

Всі ці дійства обійдуться місту ой як недешево. Для порівняння в попередніх роках фінансування дня міста обмежувалось 250-ма тисячами гривень. Звісно, день міста не був круглою датою, а цьогоріч місто відзначатиме ювілей. Однак різниця є дуже разючою – зараз бюджет складає три мільйони гривень. Сума святкувань та програма запланованих заходів викликала бурхливе обговорення серед депутатів. Хтось висловлювався проти настільки великої суми, закладеної на святкування. Дехто виступав проти насиченої програми, пропонуючи скоротити її або розтягнути на триваліший період. Були й такі, які висловили невдоволення відносно запланованих артистів. Мовляв, про те, що відбуватиметься і хто виступатиме на дні міста депутатів не попереджували, а на засідання організаційного комітету чомусь не запросили навіть спеціалістів, таких як директор палацу культури Шевченка Михайло Кіселичник.

“Я пропоную скоротити суму, яку ми затверджуємо на святкування та обмежитись скажімо 1 мільйоном 200 тисяч. Багато заходів можна скоротити, програму переглянути, а в місті є багато проблем, які потрібно вирішувати і на які дуже потрібні гроші” – переконував колег депутат Роман Бучкович.

Святослав Грабовський висловив невдоволення відносно того, що його, як і більшість депутатів не запрошували на засідання організаційного комітету. “Мені надіслали проект рішення на сесію за декілька днів до пленарного засідання, детально розписаний – лише вчора. Як можна людині, яка не є спеціалістом в цій галузі, розібратись у всіх заходах і цифрах? Коли ми затверджуємо настільки великі суми, хотілось би добре розібратись в тому, за що саме голосуємо, бо мова йде про мільйони” – зазначив Грабовський.

Найдорожче міській казні обійдуться виступи Тіни Кароль, гурту “Тартак”(750 тис. грн.) , “Караоке на майдані” (380 тис. грн.), витрати на промоцію, в яку ввійдуть промо-ролики та реклама на телебаченні та радіо (360 тис. грн.), озвучення заходів (165 тис. грн.), придбання павільйону для проведення спортивних заходів (112 тис. грн.), лазерне шоу (112 тис. грн.), фестиваль циркових колективів (80 тис. грн.). Решта – менш дороговартісні, однак все разом коштуватиме місту не мало не багато 3 мільйони.

Із зауваженнями виступили Анатолій Стародуб, Андрій Остапчук, Олег Карпин, які пропонували розтягнути програму на триваліший період. Оскільки в рамках святкування декілька днів сильно перевантажені заходами, депутати пропонують розкинути їх на триваліший час.

“Мені дивно, що до фінансування ювілею не долучились санаторно-курортні заклади міста, лише дехто. Кожен заклад міг би мінімально підтримати проведення різних заходів, вони ж також зацікавлені в промоції і в залученні гостей” – зазначив депутат Тарас Матолич.

Загалом обговорення програми святкувань затягнулось та не отримало одностайності серед депутатського корпусу ради. У зв’язку з цим, депутати погодились не голосувати програму заходів сьогодні, а перенести її затвердження на понеділок. Саме тоді міські обранці продовжать обговорення заходів до 190-річного ювілею Трускавця. Понеділок є крайнім терміном, оскільки більшість заходів потребують попередньої проплати, укладення договорів та початку підготовки до святкувань, тому відтягувати з програмою святкувань надалі не можна. Однак чи вистачить серед депутатів голосів для того, щоб затвердити програму в такому вигляді, якою вона є сьогодні – поки сказати важко.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina