9 березня у місті-курорті вшанували пам’ять великого пророка Тараса Шевченка. Біля пам’ятника Кобзарю, під відкритим небом, відбулись урочистості за участі муніципального хору «Каменяр» м. Стрий.

Тарас Шевченко завжди залишався вірним українському слову і навіть на чужині продовжував писати рідною солов’їною. Рядки з його творів впізнає кожен, від малого до великого, його слова наче гравіювання, що закарбувалось в серцях українців. Переконатись в цьому можна було вчора, дивлячись на юні таланти, які декламували вірші Тараса. На заході виступили переможці міських конкурсів Анастасія Головей, Марина Попруженко, Ірина Ткаченко та Назар Регуш, Вероніка Білюченко, Христина Кравців.

«Коли стоїш біля цього пам’ятника – згадуєш свої шкільні роки, думаєш про те, як тоді ми знайомились з творчістю геніального та багатогранного поета, твори якого актуальні донині. В той нелегкий час, період царизму, Шевченку все-таки вдавалося возвеличувати український народ та Україну. Горизонти його поезії безкрайні, а творчість Тараса стала аксіомою української нації» – такими словами звернувся до громади Андрій Кульчинський.

Відтак міський керманич за традицією, нагородив кращих учнів шкіл міста преміями міського голови. У цьому півріччі стипендіатами стали: Христина Онисько, Марія Гапон та Олена Манюк, Ірина Маркович та Олександр Бурлаков, Ірина Мицак, Наталя Кліщ, Світлана Пономаренко, Юрій Скорик та Марія Соловей. Грамотами від Департаменту освіти і науки нагородили вчителів української мови та літератури СЗШ №2-гімназія Марію Мількович та Марію Попадинець.

Від імені стипендіатів виступила Олена Манюк, яка подякувала міському голові за відзначення старань талановитої молоді та додала, що хотіла б також подякувати воїнам-захисникам, які забезпечують новому поколінню мирне небо над головою

На заході виступив також ветеран АТО Вадим Пєчніков, який закликав усіх спершу змінюватись самим, а тоді змінювати Україну, та вчитель української мови та літератури Марія Попадинець, яка говорила про актуальність Шевченкових слів у час сьогодення.

Наталія БЕГІН

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina