Видовищний, динамічний, часом жорстокий та доволі небезпечний… Таким є хокей, – спорт, яким займаються справжні чоловіки. Сьогодні він яскраво заявив про себе видовищною грою дрогобицьких команд, представлених на Чемпіонаті міста з хокею.

Чемпіонат Дрогобича з хокею проводиться вже третій рік поспіль. Розпочинали цю традицію два роки тому на озері в парку Культури та відпочинку. Минулорічне нагородження кращих хокеїстів відбувалось на льодовій арені в Новояворівську. Цьогорічне пройшло також тут, – на професійному хокейному полі льодового палацу, – сьогодні, 12 березня.

Дрогобич в цьому році представляли майже сорок хокеїстів. Наймолодшим спортсменам виповнилось ледь більше десяти років, найстаршому – 54. Хтось регулярно займається хокеєм, дехто ж зізнається, – виходить на лід не так вже й часто.

“Я в минулому році закривав сезон і цього року також так вийшло. Граю зараз дуже рідко, може вік дається знати. Минулого року, коли тут проводився чемпіонат з хокею, ми говорили про те, як було б добре відкрити басейн в місті. Тоді ця ідея здавалась майже нереальною, але її втілили. Зараз хочеться говорити про льодову арену в нас на Дрогобиччині, бо вона справді була б потрібна і затребувана. Дуже хочеться вірити, що найближчим часом і цю ідею можна було б реалізувати” – зізнається гравець команди “Цегольня”, член виконкому ДМР, Руслан Мацигін.

Серед гравців – чимало старших за віком спортсменів. Відверто говорять про те, що шалено люблять цей вид спорту, тому продовжують грати і намагаються якнайбільше залучати до нього підростаюче покоління – дітей, знайомих. Хоч регулярне заняття цим спортом добряче вдаряє по кишенях спортсменів, впевнені – воно того варте, бо допомагає виховувати сильну, мотивовану та активну молодь.

“Я з 7-ми років граю в хокей, дуже люблю цей вид спорту. Сьогодні наша команда стала переможцем на чемпіонаті і я дуже задоволений результатами гри” – зізнається 12-річний гравець молодіжного складу ХК “Еней” Артем Захаров.

“Я дуже радий, що нам вдалось організувати та провести цей чемпіонат Дрогобича з хокею. Радію, що все пройшло добре і без травм, адже це немаловажливо в хокеї. В командах були представлені різні гравці: і професіонали, і аматори. При хороших морозних зимах нам вдається більше тренуватись та показувати кращі результати. На жаль, повноцінних умов для проведення тренувань чи змагань Дрогобич і регіон не має, тому ми змушені їздити сюди. Але воно того варте, бо саме такі повноцінні ігри на професійному полі дають можливість відчути всю атмосферу гри та видовищність цього виду спорту” – розповідає організатор Чемпіонату, хокеїст та депутат Дрогобицької міської ради Юрій Кушлик.

Дрогобичани – єдині в області, хто вже втретє організовується для проведення Чемпіонату міста з хокею. Попри відсутність постійного фінансування та належних умов для занять цим спортом. Незважаючи ні на що, затяті любителі хокею вперто займаються ним, залучають до цього спорту нові молоді обличчя та вже третій рік поспіль проводять Чемпіонат міста поміж сформованими тут командами.

150 кілометрів відстані (до Новояворівська) долають дрогобицькі хокеїсти щотижня задля того, щоб повправлятись грі в хокей на професійній льодовій арені. Організаційні моменти, віддаленість льодового палацу та затратність цього виду спорту не лякає його дрогобицьких фанатів, для кожного з них заняття улюбленою справою – куди важливіше.

Цьогорічна гра на чемпіонаті була видовищною  та, водночас, доволі дружньою. Поділ на окремі команди не розділив колег-спортсменів, яких давно об’єднує любов до одного й того ж виду спорту. Чотири сформовані команди зіграли між собою 15-хвилинні матчі, після чого відбулось нагородження. IV місце посіла команда “Цегольня”, III – “Гай”, II – “Стар” I – “Еней”. Кращим нападником було визнано Валентина Василенка. Статуетками чемпіонату було відначено також юних воротарів команд.

Попри відсутність належних умов, поїздка на чемпіонат такої кількості хокеїстів з Дрогобича свідчить про справжню любов до цього виду спорту та його популярність в регіоні. Тому реалізація схожого проекту льодової арени на Дрогобиччині могла б стати важливим вкладом у розвиток цього спорту та вагомою підтримкою ініціативам місцевих хокеїстів.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina