Сьогодні у Народному домі активісти міста, депутати та керівники курортних і туристичних структур обговорювали програму святкування 190-річчя міста-курорту.

Причиною обговорення цієї теми стала бурхлива реакція депутатів щодо запропонованого проекту рішень на останній сесії Трускавецької міської ради. Мова йде про те, що ювілей з програмою, впродовж якої в місті відбуватимуться фестивалі, лазерне шоу, карнавал, а також концерт за участі таких зіркових гостей, як Тіна Кароль, «Тартак» та «Караоке на майдані» обійдеться місту майже в 3 млн грн.

Звичайно ж така сума викликала ажіотаж у депутатського корпусу, а також у решти трускавчан, які вважають такі дії зі сторони влади некоректними. Хтось засуджує це аргументуючи військовими діями на теренах України, а хтось наголошує на недоцільності  витрат у сумі 3 млн. грн. за декілька днів на свято, в той час, коли у місті є важливіші питання для фінансування.

Як повідомила завідувач відділу культури ТМР Тетяна Татомир, над створенням програми Дня міста протягом двох місяців працював організаційний комітет в числі якого працівники культури та депутати міської ради. Кожен намагався якомога об’єктивніше  вирішити питання з проведенням ювілею курорту, зважаючи на вподобання різних  вікових категорій. Тому, цього понеділка міський голова Андрій Кульчинський запросив до обговорення програми святкування ювілею громаду міста, аби досягти спільного результату та вислухати пропозиції від  активних трускавчан та працівників курортної сфери.

«Чим краще ми проведемо ювілейний День міста, тим більший відсоток зростання відпочивальників, що хочуть відвідати наше курортне місто. А що стосується попередніх святкувань Дня міста, то сягали вони 30-40 тис. доларів, у співвідношенні до тодішнього курсу валют, а тепер воно обійдеться місту приблизно в 100 тис. доларів, що цілком нормально для проведення ювілею. Варто наголосити, що на сьогодні бюджет міста складає близько 250 млн грн., тому зважаючи на це,  1%  від цієї суми можна витратити на ювілей, який залишиться в пам’яті кількох десятків тисяч трускавчан та гостей міста», – розповів міський голова Андрій Кульчинський.

Окрім святкової програми близько 360 тис. грн. буде спрямовано на промоцію Дня міста у Трускавці, яка буде розміщена на радіостанціях, телеканалах та в журналах. Таким чином місто-курорт отримає гарну рекламу, завдяки якій про Трускавець дізнається незліченна кількість туристів. Тим паче туристичні фірми у своїх турах запрошуватимуть не лише на лікування та відпочинок  у місті здоров’я, а й на феєричне свято, що передбачає гарний розвиток подій.

У ході обговорення одні  пропонували зменшити кошторис програми святкувань до 1 млн. 200 тис. грн., інші – скоротити святкування до 3 днів, а хтось наголошував, що достатньо однієї неділі для проведення свята.

Остаточно вирішити це питання та проголосувати за проект рішень завтра постараються на сесії Трускавецької міської ради, зважаючи на ті доповнення та поради, що сьогодні внесли до програми  небайдужі мешканці міста-курорту.

Наталя БЕГІН

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina