У Дрогобицькій міській раді відбувся круглий стіл на тему святкування 500-річчя Реформації. Організаційний комітет обговорив питання відзначення цієї дати та програму святкувань, яку збираються реалізовувати впродовж цього року.

Нагадаю, 26 серпня 2016 року президент України Петро Порошенко підписав указ “Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації”. Президент наголосив на важливій історичній ролі цієї події в становленні Європи та утвердженні ідей рівності прав і свобод людини. А сам указ передбачає чималу кількість заходів у всіх областях України впродовж 2017 року.

Реформація – це рух, який чітко проголосив, що без Бога неможливо змінити на краще ні життя людини зокрема, ні держави в цілому. Ще 500 років тому, 31 жовтня 1517 року, німецький професор Мартін Лютер оприлюднив 95 тез, які стали поштовхом до реформ – руху до повернення християнства до біблійної істини. Це зокрема стало поштовхом до розвитку європейських країн, політичного прогресу, національного та культурного відродження. Реформація стала рушійною силою до розвитку Західної цивілізації, без якої складно уявити сучасний світ.

Україна сьогодні стоїть перед завданням реформ, про які ми багато говоримо, але які досі не можемо повноцінно розпочати. Необхідність якісних змін суспільства та кожної людини зсередини усвідомлює кожен, однак реальні кроки для цього зробити куди важче. Сьогодні про необхідність змін часто говорить і церква, яка відіграє чималу роль в житті суспільства.

Організаційний комітет “R500” в Дрогобичі сформований з числа пасторів протестантських церков. “Ми усвідомлюємо, що живемо в католицькому місті, що прихожан наших церков не так багато, але ми хочемо робити щось для того, щоб змінити життя в рідному місті на краще” – зазначив заступник голови комітету пастор Віталій Лєбедєв.

“Зараз ми переживаємо дуже важкий час, бо те, що відбувається в країні – це страшно. Тому нам всім потрібно працювати в одному напрямку – робити все для того, що дарувати людям віру, вселяти надію, дарувати радість. Щасливі люди можуть бути в щасливому суспільстві. Ідея, яку ми переслідуємо, – не відтягнути когось від його церкви і затягнути до нашої, а нагадати, що лише з Богом ми можемо втілити реформи, змінити себе, світ навколо себе і спільно робити добру справу” – наголосив голова комітету, пастор Християнської церкви “Добра новина” Віталій Андрущакевич.

Загалом, в рамках святкування 500-річчя Реформації, передбачено чимало заходів, які проводитимуться впродовж цього року. Зокрема планують вести чимало тематичних просвітницьких, виховних, культурно-мистецьких, спортивних заходів, з використанням логотипу R500. В центральній частині міста проводитимуться інформаційні флешмоби. Учасники релігійних організацій та волонтери, які долучаться до проведення святкувань, проводитимуть форуми, круглі столи, форуми, семінари, прес-конференції, залучаючи до цього і громадські організації міста.

В першій половині року планують проводити просвітницьку діяльність.  17 вересня відбудеться офіційне святкування в Києві, 31 жовтня будуть проведені урочисті служіння в церквах, а впродовж вересня-листопада мають відбутись святкові заходи в обласних та районних містах. Всеукраїнський організаційний комітет підготував для цього цілий каталог заходів, які можна реалізовувати впродовж року.

Контакти: м. Дрогобич, вул. Б. Лепкого, буд. 29, тел. (067) 353 04 60, (068) 364 00 89, e-mail: drog.r500@gmail.com

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina