У Дрогобичі стартувала робота Всеукраїнської ініціативи “Активна громада”. В рамках проекту, на базі механіко-технологічного коледжу відбувся студентський турнір, на якому молодь демонструвала свої знання політичних процесів в рідній країні.

В дебатному турнірі взяли участь студенти Дрогобицького механіко-технологічного коледжу, ВПУ №19 та Медичного училища «Медик». Учасники змагались між собою за право отримати Кубок турніру, щоб надалі взяти участь у Національному турнірі, який відбудеться в межах  проекту “Активна Громада: право вибору”.

В турнірі взяли участь також мережеві координатори організації з Києва, керівництво ГО “Інтитут Республіка”, які прибули до Дрогобича на студентські дебати.

“Вперше у нас з’явився координатор тут – Марія Кульчицька, що відкрило можливості до роботи з дрогобицькою молоддю. Дрогобич – перший, де відбудуться такі дебати, надалі будуть інші міста. Всього участь в ініціативі “Активна громада” від нашої організації беруть 24 населені пункти. Після того, як пройдуть турніри по містах, відбудуться загальноукраїнські змагання. Мета наших заходів – активізувати молодь, залучити їх до тих процесів, які відбуваються в країні, навчити їх мати свою позицію. Піднімаємо різні актуальні теми відносно виборчого законодавства, відкритих списків, голосування. А самі дебати вчать молодь бути впевненішими, вміти переконувати опонентів. І зараз ми спостерігаємо в цьому напрямку позитивну динаміку, бо студенти активно долучаються до таких заходів, їм це цікаво” – зазначила заступник керівника ГО “Інтитут Республіка” Олександра Скиба.

Суддями турніру виступили місцеві політики, партійці «Української Галицької Партії», ГР «Народний контроль», ВО «Батьківщина», «Громадянської позиції», представники громадських організацій, активісти, які попередньо підписали з ВГО «Інститут «Республіка» меморандум про співпрацю.

“Враження від студентських дебатів лише позитивні. Студентам-учасникам, попри щільний розклад занять, вдалось дуже гарно підготуватись та докладно дослідити тему турніру. Ми намагались оцінювати команди дуже об’єктивно. Велика подяка організаторам турніру, адже такий захід в м. Дрогобичі відбувається вперше і, маю надію, що відбуватиметься й надалі. Усім учасникам заходу бажаю розвивати набуті навички, та виховувати у собі активних громадян, за якими майбутнє нашої країни” – зазначив суддя студентських дебатів Святослав Херович.

“Взагалі, ідея проведення такого роду заходів є дуже хорошою. Молодь потрібно залучати до обговорення процесів, які відбуваються в країні, політичних в тому числі. Можливо часом все виглядає занадто політизовано, але головна мета не стільки скерувати студентів у русло політики, скільки сприяти формуванню свідомої, активної та інтелектуально підкованої молоді, яка матиме власну думку та не боятиметься її відстоювати” – наголосив член суддівського комітету, депутат ДМР Юрій Кушлик.

“Я вірю в українську молодь, бо точно знаю, що вони розумні, наполегливі, спраглі нових знань та повні ідей. Дітей треба лише надихнути і підштовхнути до пошуку можливостей особистого розвитку. Сьогоднішня подія – якраз одна з таких можливостей, що стане поштовхом до участі кращих студентів в подібних заходах не лише в Україні, але й в Європі. Гарна мотивація, чи не так? Як на мене, то традиція дебатів має бути започаткована в кожному навчальному закладі міста з регулярними фінальними загальноміськими змаганнями. Чим більше молодих людей буде зацікавлено в політичних процесах не лише всеукраїнських, але й в межах міста – тим більше шансів отримати в перспективі нову генерацію політиків, незаплямованих хворобою корупції та брехні” – наголосила суддя турніру, радіоведуча Роксолана Буяк.

У фінал дебатів потрапили команди «Медика» та ДМТК. З різницею у 5 балів (207 проти 202) перемогла команда Дрогобицького механіко-технологічного коледжу. А саме: вихованці групи БО-31 Віталій Чава та Ірина Матис. Вони і вирушать представляти місто на Всеукраїнський дебатний турнір, переможці якого отримають нагоду відвідати Польщу.

Довідка: Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”.

Проект “Активна Громада: право вибору” впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвикту (USAID).

Контактна особа в Дрогобичі: Марія Кульчицька – 067-309-37-43

Ніна ФЕДЬКО, фото – автора та Марії Тяжкун

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina