Сьогодні, 22 вересня, відбулось засідання комісії з питань депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядування і ЗМІ Трускавецької міської ради. Комісія відзначилась тим, що подарувала борцям за трускавецьку бібліотеку, надію на те, що філію на Стебницькій 76 таки можна зберегти.


Нагадаю, що 17 вересня виконавчий комітет Трускавецької міської ради, зачинившись від преси, проголосував забрати це приміщення з балансу відділу культури та передати його на баланс підприємства “Трускавецьжитло”. Бібліотеку нібито забирають задля того, щоб надати це (увага!)нежитлове, цокольне приміщення сім’ї загиблого АТО-вця. Директор міської ЦБС Віра Савка довго намагалась захистити бібліотечне відділення, однак її в той день також не впустили на розгляд цього питання. Після того, як рішення було опубліковано на сайті міської ради, розпочались перші кроки у війні за бібліотеку.

Голова комісії Богдан Процишин швидко відреагував на прохання Віри Савки посприяти в вирішенні цього питання. Переглянувши документи, розміщенні на сайті міської ради він прийшов до висновку, що при ухваленні рішення була допущена груба помилка. Проект рішення повинен бути розміщеним на сайті не менш ніж за 20 днів до дня його розгляду. А оскільки цього не було зроблено, то згідно ст.26 п. 1 ч. 15 закону України «Про місцеве самоврядування» депутати мають право це рішення скасувати.

Screenshot_1

«Оскільки проект цього рішення взагалі не був оприлюднений на сайті Трускавецької міської ради, то комісія рекомендувала раді розглянути питання про скасування рішення виконкому. Його можуть скасувати та визнати таким, яке було прийняте з порушенням закону «Про доступ до публічної інформації» — зазначає Богдан Процишин. Скасувати це рішення зможе депутатський корпус ради на сесії, яка відбудеться в четвер 24 вересня.

На засіданні комісії був присутній також демобілізований боєць добровольчого батальйону «Донбас» Вадим Печніков, який висловив позицію АТО-вців з цього приводу. «Я сьогодні спеціально відвідав це місце. Я, як і мої колеги, вважаю негідним це рішення. Людина воювала, мерзла в окопах, віддала своє життя, а тепер діти цього бійця будуть мерзнути та хворіти, живучи в цокольному приміщенні. Це – негідно тих жертв, які були принесені. Для таких людей і їхніх сімей можна було організувати придбання нормальної квартири(в Трускавці немало багатих забезпечених людей, які могли би цьому посприяти, скинутись фінансово), а не забирати цю бібліотеку».

Screenshot_2

«Я звертаюсь до всіх депутатів, народних обранців Трускавця, проявити мудрість та виваженість, скасувати це незаконне рішення влади та припинити розкрадання культурних інтелектуальних осередків нашого міста» – заявила директор міської ЦБС Віра Савка.

Screenshot_3

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina