На початку травня минулого року в Трускавці відбулось підписання чотиристоронньої Угоди між органами місцевого самоврядування Трускавця, Старосамбірського району, Сяноцького повіту Польщі і польського міста-курорту Риманув. Його ініціювала ГО «Європейська інтеграція України» і налагодження такої співпраці стало основою в створенні міжнародного туристично-економічного кластеру «Бескиди» як комунікативно-організаційної платформи, що має на меті пов’язати між собою туристичну діяльність декількох країн, які знаходяться в єдиному географічному регіоні а також умовно стерти границі, найперше – ментальні.

З того часу минув майже рік. Рік непростий для громадської організації, адже необхідно було втілювати задумане, шукати кошти та  однодумців, донести ідею і показати необхідність співпраці в такій конструктивній моделі. Але рік видався продуктивним. Громадською організацією були підписані ряд меморандумів про партнерство і співпрацю, в тому числі з органами місцевого самоврядування Трускавця і Старого Самбора, були визначені пріоритети в діяльності та стратегія. Та найголовніше – була отримана значна підтримка. Від політиків усіх рівнів, підприємців, громадських діячів, бізнесменів. Однією з найбільш цінних та корисних стала підтримка і співучасть в діяльності міського голови Трускавця Андрія Кульчинського. Андрій Богданович спільно з головою громадської організації «Європейська інтеграція України» Іваном Цегенько взяв участь в багатьох міжнародних заходах, які проходили в Європі. Протягом року Трускавець активно популяризувався і в Польщі. Це не могло не відобразитися на збільшенні популярності курорту в цій країні та, відповідно, зростанню кількості гостей звідтам за минулий рік. А вже 27 –  28 березня Іван Цегенько та Андрій Кульчинський були запрошені і взяли участь в III Європейському Конгресі місцевого самоврядування в Кракові де провели  окрему презентацію кластеру «Бескиди» і міста Трускавець як центрального та найбільшого  курорту цього кластеру та Східно-Карпатського регіону в цілому. В Конгресі також взяв участь заступник міського голови Трускавця і депутат Львівської обласної ради Олексій Балицький.

  • Участь в таких Форумах і Конгресах є необхідною складовою для популяризації Трускавця в Європі, – розповідає міський голова Трускавця Андрій Кульчинський,
  • Приємно що поїздки за кордон і участь в таких заходах не пройшли безслідно для Трускавця. Наше місто стає популярним дедалі більше, нас впізнають, нами цікавляться, до нас дедалі більше їдуть з-за кордону і з цим не можна не погодитись. Крім участі у виставках і міжнародних заходах ми стараємось робити багато інших речей щоб наш курорт був привабливим і цікавим для відпочинку. Особливо для гостей з Європи. Кластер «Бескиди», заходи котрі були проведені в його рамках за минулий рік, подальші перспективи в такій діяльності є дуже позитивними для розвитку як нашого міста так і для регіону в цілому і мені приємно що наша спільна діяльність з ГО «ЄІУ» є продуктивною і корисною для популяризації Трускавця.
  • Сьогоднішній Конгрес – це дуже потужній захід європейського рівня на якому присутні більше двох тисяч учасників з багатьох країн Європи. Потужній як організаційно так і презентаційно, – долучається до розмови Іван Цегенько,
  • Мене дуже радує що після року співпраці з міжнародними організаціями наша громадська організація, котра існує тільки рік вже є повноправним учасником таких заходів. Це дає можливість втілити всі ті задуми, які задекларувала ГО «Європейська інтеграція України» а також популяризувати наш регіон в Європі. Сам Конгрес в Кракові – це дуже велике, красиве і дуже презентаційне та корисне дійство, головне – в комунікаційному плані. Організатори заходу надали нам безкоштовне проживання в чотиризірковому готелі, забезпечили всім необхідним для нашої презентації та для якісної роботи на Конгресі. Під час заходу також були досягнуті домовленості про ще більш широку участь Трускавця та ГО «ЄІУ» в щорічному Міжнародному Економічному Форумі, котрий буде проходити в Польщі на початку осені цього року. Але про це розповім вже пізніше. Хочу також додати що мною також остаточно погоджена дата візиту трускавецьких освітян до Польщі а також була досягнута домовленість про візит до Польського Сейму дітей з Трускавця та Старого Самбора на одне із пленарних засідань.  

Отож на Конгресі в Кракові ГО «Європейська інтеграція України» та міський голова Трускавця ще раз мали змогу презентувати Трускавець і наш регіон а також показати які реальні і позитивні плоди може принести якісна та конструктивна співпраця органів самоврядування та громадськості.

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina