Трускавецькі депутати зібрались на позачергову сесію задля того, щоб висловити свою позицію відносно введення НКРЕ КП з 1 квітня обов’язкової абонплати за газ.

Ініціативу проголосувати звернення відносно необхідності скасування абонплати на газ висловили трускавецькі обранці ще минулого тижня, однак тривалий час зайняло зібрання підписів депутатів, необхідних для скликання позачергової сесії.

Сьогодні, коли депутати таки зібрались на сесію, задля того, щоб проголосувати вищезгадане звернення, виявилось, що Верховна рада аналогічне рішення сьогодні вже ухвалила.

“Не розумію, для чого нам зараз було збиратись та за що ми голосуємо, якщо рішення вже прийняте Верховною радою буквально дві години тому” – зазначив Андрій Степаненко, який згодом утримався під час голосування.

Однак більшість депутатів, спільно з секретарем ради Наталією Пономаренко, яка, за відсутності голови міста, була головуючою на сесії, – виступили за те, що звернення голосувати таки потрібно. Так як рішення комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг ще не скасоване, воно просто підкріпить відповідне рішення Верховної ради та висловить позицію громади про недопустимість введення таких тарифів.

Депутатам було попередньо відправлено на пошту проект рішення, в якому містився текст звернення Трускавецької міської ради до Верховної ради, прем’єр-міністра, кабінету міністрів, голови НКРЕ КП, Національного антикорупційного бюро України. В зверненні йдеться про необхідність скасування постанови №367 від 28.03.2017р. “Про встановлення тарифів на послуги розподілу природного газу для ПАТ “Львівгаз”.

Згідно з постановою, тариф на газопостачання для населення з 1 квітня повинен розщеплюватись на дві складові. Однією з них стане обов’язкова абонплата за постачання газу, яку будуть зобов’язані сплачувати всі користувачі. Тому, вартість газу для населення, може зрости в 2-5 разів, що відчутно вдарить по кишенях громадян, так як в більшості випадків субсидія цю абонплату перекрити не зможе.

На сесії виступила Зоряна Домбровська, співініціаторка проекту рішення, яка зачитала відредаговане звернення, яке звучало доволі радикально. В ньому, окрім вимог скасування введеної абонплати, був також пункт про необхідність звільнення голови НКРЕ КП та проведення відповідними органами та НАБУ розслідування на факт наявних корупційних дій в ухваленій постанові.

В тексті звернення йшлося про те, що рішення комісії грає на руку олігархам та збагачує виключно їхні кишені за рахунок простих мешканців. Після обговорення, депутати підтримали проект рішення, зачитаний Зоряною Домбровською. 16 із 17 присутніх депутатів проголосували “за”.

“Вкотре хочуть повісити на населення черговий тягар, який стосується абонплати за газ. Ми, як депутати Трускавецької міської ради, зібрались, щоб висловити чітку позицію, бо це є позиція населення. Ми проти підвищення тарифу, бо він просто заганяє людей в кабалу. Так не повинно бути” – наголосив депутат ТМР Руслан Цехмейстер.

Ніна ФЕДЬКО

П.С. Сьогодні, на сесії Верховної ради України, було проголосоване рішення про призупинення постанови НКРЕ КП щодо введення абонплати за постачання газу. Відповідно до прийнятого рішення, постанову буде призупинено як мінімум на три місяці.

Голова НКРЕ КП Дмитро Вовк зазначає, що виділення з тарифу за газ абонплати за постачання газу в якості окремої складової, допоможе зробити тариф більш прозорим і людям буде зрозуміліше, за що вони платять. Однак, таке нововведення мало б в рази збільшити вартість газу для населення та відчутно вдарити по кишенях пересічних споживачів.

Тому більшість місцевих рад та депутати Верховної ради активно виступають за необхідність скасування постанови, так як бачать новий тариф несправедливим та зазначають про наявну в ньому корупційну складову.

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina