Трускавецькому водоканалу вкотре поповнюватимуть статутний фонд. Цього разу з міської казни для напівприватної структури планують виділити 1 млн 400 тисяч гривень.

Питання розглянули сьогодні на засіданні бюджетної комісії. На комісію прийшов також директор ТзОВ “Трускавецький водоканал” Володимир Возняк та головний економіст підприємства, яка пояснила депутатам, на які потреби необхідні кошти цього разу.

Інвестиційна програма, яку планують затвердити для Трускавецького водоканалу, містить в собі 459 тисяч амортизаційних витрат, 980 тисяч складають інвестиції з прибутку. “Якщо не затвердити інвестиційну програму, водоканал не зможе проводити жодні ремонтні роботи і фактично й далі працюватиме у збиток. Сьогоднішній тариф є збитковим для водоканалу. Затвердження програми дасть нам можливість робити перші кроки до заміни труб, зменшення використання електроенергії, що допоможе економити в подальшому” – зазначив Володимир Возняк.

Трускавецький водоканал подав нові розрахунки до НКРЕ, відповідно до яких новий тариф для Трускавця мав би становити 20, 56 грн за кубометр води. Однак відповіді від комісії їм ще не надійшло.

Депутати мали багато запитань до директора КП “Трускавецький водоканал”, адже міська рада вже неодноразово поповнює статутний фонд підприємства, а результату з того практично немає. Борги перед Дрогобицьким водоканалом постійно зростають (на сьогоднішній день борг налічує близько 12 мільйонів гривень). На початку року за кошти міського бюджету було придбано лічильник (Панометрікс), який дозволяє визначати реальні втрати води при незаконних врізках, що мало б допомогти водоканалу працювати краще.

З лютого Панометрікс вже активно використовується водоканалом. За словами Володимира Возняка, чимало крадіжок води санаторіями вони вже виявили і нарахували їм реальні суми за спожиту воду. Однак, говорити про реальні результати, які б дали можливість водоканалу вийти в плюс, за його словами надто рано. “В нас продовжують по-чорному красти воду. Певні результати, завдяки Панометріксу, є, але вони не настільки ефективні, щоб сильно вплинути на наш фінансовий стан” – зазначив очільник водоканалу.

Виділені кошти повинні піти не на погашення боргу перед Дрогобицьким водоканалом, їх повинні скерувати на ремонтні роботи з заміни труб, встановлення насосів та вжиття заходів енергозбереження, що дозволять підприємству економити. Що ж стосується боргу він і далі зростає. Виною всьому, за словами представників водоканалу – занижений тариф та штрафні нарахування, які начисляє Дрогобицький водоканал. Запевняють, брати менше води з Дрогобича не можуть, так як озеро є природним і забір води з нього в різні місяці року дуже різниться. До того ж технічні потужності водоканалу Трускавця не дозволяють доставити воду з озера до верхніх мікрорайонів міста.

В результаті виходить замкнуте коло, яке з року в рік тягне з міського бюджету мільйони гривень на підтримання життєдіяльності напівприватної структури ТзОВ “Трускавецький водоканал”. Після обговорення члени комісії вирішили рекомендувати затвердження цього питання на розгляд ради, так як більшість депутатів незадоволені необхідністю постійних фінансових вливань до статутного фонду ТзОВ “Трускавецький водоканал”.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina