Сьогодні, 20 квітня, розпочала роботу 26 сесія Трускавецької міської ради. За останній місяць накопичилось чимало питань в порядку денному, тож депутати активно працювали над їх розглядом. Продовжать роботу на другому пленарному засіданні – у вівторок.

Розпочалась сесія виступом гостя – депутата Верховної ради, знаного спортсмена Дениса Силантьєва. Він розповів трускавецьким обранцям про можливості реалізації спортивно-оздоровчих проектів, задля максимального залучення людей до спорту та активного способу життя. За словами Силантьєва, чимало його ініціатив вже були підтримані Верховною радою України, завдяки чому зараз є можливість втілення цікавих проектів по містах. Трускавець також може активно включитись у цю роботу, адже є можливість отримання співфінансування, при якому 90% коштів виділяє Фонд регіонального розвитку і лише 10% лягає на плечі міста. Тому головне проявляти ініціативу та подавати цікаві для реалізації в місті проекти.

Під час депутатських запитів та звернень було порушено питання зупинок громадського транспорту в місті-курорті. Виступив зі зверненням з цього приводу депутат Руслан Цехмейстер. “Ми всі мали змогу спостерігати за тим, що зараз відбувається з зупинками в місті, бачимо в якому вони стані перебувають і якими їх намагаються зробити. Це – абсурд, щоб в нашому курортному місті зупинки були в такому стані. На мою думку, пора припинити це свавілля підприємців та оголосити конкурс, задля того, щоб встановити якісні і комфортні зупинки європейського рівня” – зазначив Руслан Цехмейстер.

Також під час запитів було порушено актуальну тему щодо бажання НКРЕ ввести абонплату за водопостачання. Інформацію озвучив депутат Андрій Степаненко. За його словами, не встигла “відшуміти” в країні тема абонплати за газ, як НКРЕ вже прагне провернути схожий сценарій з водопостачанням, згідно з яким незалежно від того, використовували ви воду чи ні, певну суму абонентської плати доведеться сплачувати кожному. Тому, цілком ймовірно, що зовсім скоро трускавецькі депутати прийматимуть аналогічне звернення, з вимогами недопущення таких нововведень для населення.

Неприємним “сюрпризом” для багатьох присутніх стала інформація відносно проблем з вивезенням твердих побутових відходів з міста. На сесії виступив виконавчий директор фірми “ДВ-Екосвіт”, з якою місто має заключений договір на вивезення сміття. За його словами, проблема зараз стоїть доволі гостро. Борислав відмовився приймати сміття з інших міст, в тому числі й з Трускавця, а знайти альтернативний полігон для вивезення відходів поки не вдається. Ні Дрогобич, ні Самбір, ні Стрий допомогти в цьому питанні не можуть, тому приймати сміття міста-курорту відмовились. За словами представника “ДВ-Екосвіт” вони продовжують перемовини з рядом інших міст Львівської області, однак шанси на те, що вони будуть успішними не такі вже й великі та й ціна в такому випадку може сильно зрости.

Наразі ж Борислав дав час Трускавцю до 1 травня, щоб знайти альтернативний полігон для вивезення сміття. А так як до цієї дати залишається всього-на-всього півтора тижні, тому шукати можливості вирішення проблеми доведеться активніше. Депутати обурювались, звучали критичні відгуки в сторону роботи “ДВ-Екосвіт” та в сторону Борислава, який, мовляв, прийняв таке недовбросовісне рішення по відношенню до близького сусіда Трускавця. Однак, розмовами в раді проблеми не вирішиш, тому очевидно, що найближчими днями над вирішенням проблеми вивезення ТПВ з міста будуть змушені активно працювати не лише обслуговуюча фірма, але й влада міста, задля недопущення критичних для міста наслідків.

Приступивши до порядку денного, депутати розглянули чимало земельних питань. Продовжать роботу міські обранці вже на другому пленарному засіданні, яке відбудеться наступного вівторка, 25 квітня.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina