У понеділок, 24 квітня, у Дрогобичі розпочав роботу V Міжнародний форум «Дні Австрії у Дрогобичі». Офіційне відкриття Днів Австрії відбулося у приміщенні Львівського академічного обласного музично-драматичноматичного театру ім. Ю. Дрогобича за участі чисельної кількості представників навчальних, адміністративних та дипломатичних установ.

Серед почесних гостей форуму: екс-віце-канцлер і федеральний міністр науки і освіти, директор інституту Дунайського регіону і Центральної Європи д-р Едгард Бусек, Посол керівник департаменту культурної політики при Федеральному міністерстві Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії д-р Тереза Інджайн, міський голова Граца Маг. Зігфірт , міський голова Інсбрука Маг. Крістіна Оппіц-Пльорер та ін. Цьогорічний форум присвячений федеральній землі Штирія.

Під час офіційного відкриття на правах господарів почесних гостей привітали міський голова Дрогобича Тарас Кучма та ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Надія Скотна. Зокрема у своєму вітальному слові Тарас Кучма побажав гостям з максимальною користю провести час у Дрогобичі і почерпнути та зберегти у своїх австрійських серцях те тепло, яке дарують дрогобичани.

У своїх вітальних промовах австрійські гості вдавалися до спогадів про історичне минуле, яке поєднує український та австрійський народи, обговорювали умови сучасної співпраці, зокрема наукової, культурної та дипломатичної, а також згадували про війну, яка є загрозою не тільки для України, а й усієї Європи.

Впродовж тижня учасники Форуму візьмуть участь у різноманітних культурних, мистецьких та наукових заходах.

Модератором «Днів Австрії у Дрогобичі» виступив директор Австрійської бібліотеки у Дрогобичі, доцент ДДПУ імені І. Франка Ярослав Лопушанський.

Матеріали прес-служби ДМР

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina