Сьогодні, 25 квітня, продовжила роботу сесія Трускавецької міської ради. Серед найцікавішого – звіт комісії по вивченні фінансової та господарської діяльності “Трускавецького водоканалу” та чергова спроба списання з комунального балансу багатоповерхівки на Мазепи 2.

Нагадаю, сесія розпочала роботу минулого четверга. Депутати працювали впродовж дня та розглянули ряд земельних питань. Головними питаннями сьогоднішнього засідання були звіти керівників комунальних та “напівкомунальних” підприємств “Парк Курортний” Назара Веретка та “Трускавецький водоканал” Володимира Возняка. Також депутатам представили звіт роботи тимчасової депутатської комісії, яка вивчала фінансову і господарську діяльність “Трускавецького водоканалу”.

Найбільше уваги серед депутатів було прикуто до діяльності “Трускавецького водоканалу”. До роботи водоканалу завжди існує багато претензій: тариф на водопостачання грозить в черговий раз підвищитись, а борги перед Дрогобицьким водоканалом продовжують зростати, незважаючи на вжиті заходи економії та придбаний за кошти міста Panometrix. Сьогодні борг перед Дрогобичем знову становить близько 12 мільйонів. Причина всьому – економічно необгрунтований тариф, високі втрати води та штрафні санкції, які нараховує Дрогобицький водоканал Трускавецькому за несвоєчасну оплату.

Тривалий час продовжувалась робота депутатської комісії, яка ставила за мету – вивчити господарську, фінансову діяльність Трускавецького водоканалу, зрозуміти в чому полягають головні причини втрат та запропонувати можливі шляхи вирішення проблеми, що склалась. Однак, після звіту комісії, який зачитав її голова Мирослав Мицько стало зрозуміло, що практично нічого нового їм дізнатись не вдалось. Жодних сенсаційних викриттів зроблено не було. Депутатам представили цифри: заборгованість, об’єми споживання води, об’єми купівлі її в Дрогобича та втрати, які зараз має місто. Звучали причини втрат, причини зростання заборгованості, однак реальних шляхів виведення підприємства з боргової ями, на жаль, ніхто не озвучив. Що вкотре довело тезу про те, що “коли хочеш заговорити питання – створи комісію”.

Гарячим видався розгляд питання про списання з балансу КП “Трускавецьжитло” будинку по вул. Мазепи 2. Нагадаю, це питання вже декілька разів виносили на розгляд сесії. П’ятиповерхівка ще минулого літа на зборах прийняла рішення про укладення договору з управлінською компанією “Тепле житло”. Однак списання будинку з балансу комунального підприємства, яке мало тривати два місяці, переросло в майже річну тяганину. Будинок тривалий час не міг визначитись із вибором методу управління. Голосів, достатніх для створення ОСББ в будинку зібрати не вдавалось. Зборів було проведено чимало і лише останні, організовані ще влітку минулого року, дали можливість зібрати таку-сяку більшість, однак не за створення ОСББ, а за укладення договору з управлінською компанією. Однак прихильники ОСББ досі не можуть заспокоїтись і пристати на сторону більшості. Сьогоднішнє засідання сесії не стало виключенням, – люди прийшли з плакатами, вимагаючи не списувати будинок з балансу. Очолює це вперте “відстоювання будинку від якихось примарних і начебто маловідомих управителів” депутат від цього округу Віра Сазонова. Вона вкотре виступила з проханнями не списувати будинок з балансу та почути вимоги мешканців.

Висловлювались і мешканці, які представляють обидві сторони конфлікту. Кожен знову “тягнув ковдру” на свій бік, переконуючи раду саме в їхній правоті. Після короткого обговорення, депутати приступили до голосування. Однак голосів для списання будинку з балансу вкотре не вистачило. 13 депутатів виступили “за”, інші ж знову утримались. В результаті питання вкотре не пройшло, залишившись чекати “кращих часів”, тобто ще однієї чергової сесії. Опісля ж голосування – мешканці дякували. Прихильники ОСББ – тим, хто не списав будинок з балансу, представники більшості, яка обрала управлінську компанію – тим, хто підтримав їх та проголосував “за”, не зважаючи ні на що. Хоч між собою представники Мазепи 2 – ще тривалий час сварились, перекидувались образливими фразами, вигукували одне до одного, звинувачували та ледь не спровокували бійку. Ось до чого доводить людей тривала “колотнеча”, що триває в їхньому домі вже близько року і якій навіть сьогодні не вдалось покласти край.

Також, на сьогоднішній сесії було затверджено правки до Програми промоції міста-курорту. Її доповнили 360-ма тисячами гривень, необхідними на рекламну діяльність в ЗМІ, друкованих виданнях, радіостанціях, телеканалах та кінотеатрах. Впродовж найближчого часу стартуватиме промоційна кампанія, спрямована на поширення інформації про курорт Трускавець та залучення якомога більшої кількості гостей на святкування ювілею курорту.

Серед зауважень – відсутність чіткої стратегії розвитку курорту, розробленого календарного плану заходів – що планується, що має відбутись в місті. З такими зауваженнями виступив депутат Юрій Яворський. “Затверджувати фінансування на промоцію однозначно потрібно, але має бути чіткий план роботи, чітка стратегія розвитку міста, якої зараз немає. Кошти мають використовуватись раціонально впродовж року, тому повинен бути розроблений календарний план подій, які ми організовуємо і проводимо, щоб це не виглядало як якась таємниця” – наголосив Яворський. Програму фінансування промоційних заходів затвердили, тож рекламна кампанія мала б найближчим часом стартувати, так як до святкування ювілею міста-курорту залишається не так вже й багато часу.

Звіт Володимира Возняка, очільника “Трускавецького водоканалу” та Назара Веретка, керівника КП “Парк Курортний” депутати мали заслухати пообіді, в малому залі Трускавецької міської ради, так як тривала сесія затримувала творчі виступи дітей, що мали відбутись в Народному домі в обідній час.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina