До Трускавця прибув волонтер “Корпусу миру” зі США Енді (Андрій) Ленець. На вихідних його гостинно зустрічали та приймали представники “Ротарі клубу”, а вже сьогодні американець з українським корінням завітав на сесію Трускавецької міської ради, де виступив перед депутатами та присутніми.

“Завтра я поїду, а 2 червня повертаюсь назад і перебуватиму тут 2 роки. Я зареєстрував свою заявку на участь у цій волонтерській місії, бо мені це цікаво. Це поділ досвідом, обмін знаннями, враженнями, можливість пізнати краще вашу країну, людей” – розповів Андрій Ленець.

Він – українець, який народився у США. Батько і мати Андрія емігрували в Німеччину, а згодом до США ще в 1940-их роках. Мама – корінна львів’янка, тато – лікар в Комарному, родину вивезли до Сибіру. Першою і рідною мовою Андрія була українська, нею він говорить досить добре, та все ж деякі слова підбирає важко. Має двох дорослих дітей з вищою освітою, має чимало вільного часу, тож після волонтерства в церкві вирішив себе спробувати і в якості волонтера Корпусу Миру. В липні минулого року його аплікаційна заявка була прийнята та схвалена і ось вже п’ять тижнів він перебуває в Україні, де проходить тренінги – повідомляє Трускавецький вісник.
В неділю в кафе “На здоров’я” відбулась зустріч трускавчан з американцем. Оскільки Андрій Ленець добре розмовляє українською (лише деякі слова іноді плутає), трускавчанам легше спілкуватись з ним та дізнаватись подробиці американського життя та побуту. Загалом для цього буде ще досить багато часу, так як волонтер перебуватиме у нас впродовж двох років. “Я зачарований Трускавцем, дуже приваблюють гори, які видно звідси. Взагалі місто дуже гарне, воно не може не подобатись, як і люди, які дуже привітні та щирі” – поділився враженнями в особистій розмові гість зі США.
На час перебування у Трускавці волонтера прийняла на проживання до себе сім’я Євстахія Буняка. Більшість організаційних питань взяв на себе “Ротарі клуб” (який у Трускавці представляє Сергій Розора). Впродовж часу перебування в Україні гість з американського штату Колорадо відвідуватиме різноманітні заходи, тренінги, виступатиме перед українцями та ділитиметься досвідом.
Ніна ФЕДЬКО
Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina