По-справжньому весняного, теплого дня до музею ім. М. Біласа на відкриття живописної виставки під символічною назвою «Con anima», що в перекладі означає «з душею», запросила трускавчан та гостей міста художниця Наталія Поліщук – трускавчанка, котра вразила  своїми роботами всю  Україну, Європу та навіть Сполучені Штати Америки.

Дивлячись на цю тендітну жінку, кохану дружину та люблячу матір чотирьох діточок, пригадується фраза Одрі Хелберн: «Краса, вона у блиску очей. Адже очі – це ворота в серце, де живе любов». Саме це випромінює сама мисткиня, а у її роботах спостерігається та жага й любов до життя, пристрасть і вся палітра особистих почуттів. Кожна робота передає особливу історію свого створення, яскрава гра кольорів захоплює та змушує затримати погляд і побачити те, що намагався передати автор.

Цього вечора на виставку до музею завітали поважні гості, в числі котрих міський голова Андрій Кульчинський, відомі у Трускавці художники, близькі товариші сім’ї Поліщук та усі ті, хто знайомий, або ж має намір познайомитись з творами молодої художниці.

Відтак вечір розпочала директор музею Олена Білас-Березова.  Пані Олена добре знайома з Наталею та її творчою родиною митців, що входить до плеяди трускавецьких художників.  Батько Юрій Копчак разом з дружиною Вірою виховали дівчинку у світлому почутті любові до мистецтва. Близько 15-ти років назад музей відчинив свої двері для Наталки, де  вона вперше продемонструвала свою виставку. А вже сьогодні так приємно бачити її в оточені коханого чоловіка та  щасливих дітей. Саме в такому випадку щастя має сенс, адже є з ким його розділити.  На адресу Наталі Поліщук цього дня звучали лише найщиріші привітання, що, власне, відчувалось  у кожному слові гостей.

«За моїми спостереженнями, такі виставки збирають дедалі більше зацікавлених відвідувачів, а це говорить про те, що те, заради чого ми живемо, а саме: кохання, батьки, рідні та мистецтво – близькі серцю кожного з нас. Забуваючи про побутові проблеми та воєнні дії на території країни, шукаємо прихисток серед чогось прекрасного. Завдяки Вам, пані Наталю, сьогодні ми стали учасниками тієї теплої і душевної атмосфери. Нехай Ваші  роботи передають ті почуття, які  Ви вкладаєте у кожну свою картину. А ми вже готові зустріти Вас разом з новою виставкою у стінах музею», – першим, з великою приємністю, зазначив міський голова Андрій Кульчинський.

Зокрема, до слова були запрошені такі гості, як: близький друг сім’ї Андрій Яковлєв з дружиною, рідний брат Андрій Копчак та товариш, голова ГО «Євроінтеграція України» Іван Цегенько.  Пан Цегенько розповів присутнім про подію, яка  відбулась цього року  у Трускавці, під назвою «Гордість Трускавця – Кришталевий лотос», де художниця здобула нагороду «Амбасадор Трускавця», тобто «представник». Життя дівчини складає велику географію цікавих подорожей, закордонних виставок, які знайомлять світ із художницею та роблять промоцію для міста-курорту.

Вчитель Наталки, Михайло Яремків передав вітання скайпом, і повідомив, що давно стверджував, що дівчина обов’язково стане великим митцем. Окрім нього  на вечорі від колег по пензлю прозвучало вітальне слово й від Ірини Іванів.

Творчого запалу вечору додали твори українських композиторів у виконанні юної піаністки Віталіни Данилець (керівник Леся Палиця).

Приємний подарунок для матусі зробила найстарша донечка Еліна, яка продекламувала вірш «Мамина поезія».  До слова, пізніше виступила класний керівник Еліни – Оксана Замлинська, яка відчувши душевну атмосферу в музеї, у вітальному слові запевнила: «Якщо краса процвітатиме у всіх її проявах, вона однозначно врятує світ».

Сім’я Поліщуків цього дня була у повному складі, більше того, наймолодші таланти дебютували сьогодні з власними малюнками у музеї ім. М. Біласа разом з матусиними картинами.

Під завісу вечора щирі слова підтримки висловив коханий чоловік, який, як повідомляє пані Наталя , є найбільшим джерелом віри в її сили. «Кожна картина дружини відтворює усі сто відсотків її творчого задуму, відданості своїй праці та її душевні емоції. Вірю, що своїми роботами їй вдасться завоювати цілий світ», – наголосив коханий чоловік Павло.  На що Наталка відповіла у віршах із власної поезії, і на завершення відверто промовила: «Не потрібно мені  всього світу, бо я маю свій маленький світ, і за це я щиро вдячна Богу».

Наталія БЕГІН

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina