Минулого тижня в рамках підписаної Угоди між Трускавцем, Старосамбірським районом, Сяноцьким повітом і польським курортом Риманув на запрошення Старости Сяноцького повіту делегація з Трускавця у складі міського голови Андрія Кульчинського та міського відділу освіти відвідали місто Сянок.

Нагадаємо, що у жовтні минулого року курортний Трускавець зустрічав у гостях представників освіти із Сяноцького повіту.  Ініціатором такого візиту став голова правління ГО «Європейська інтеграція України» Іван Цегенько.

Делегацію з України зустрічали представники влади міста-побратима: Посол Сейму Польщі Пйотр Уруський, Староста Сяноцького повіту Роман Конєчний та Віце-староста Вацлав Кравчик, депутати Сяноцького повіту та очільники міських навчальних закладів.

Трускавчани ознайомились з архітектурою міста, відвідали музей-скансен галицької архітектури та музей-замок з великою експозицією українських ікон. Поляки повідомили, що все це символізує та закарбовує пам’ять про дружбу з сусідньою Україною. Зокрема, впродовж двох днів було здійснено відвідини польських освітніх закладів, аби дізнатись більше про систему та рівень освіти в Польщі.

Після відвідин освітньої інфраструктури Польщі, сторони домовили продовжувати схожі ініціативи й надалі співпрацювати в такому ж дусі. До речі, в ході зустрічі Андрій Кульчинський узгодив приїзд до Трускавця відповідального представника міста Сянок, задля майбутнього опрацювання спільного проекту в рамках транскордонної співпраці.

«Ми спільно з представником Міжнародної клініки реабілітації Михайлом Гордієвичем погодили терміни проведення міжнародної медичної конференції та домовились з Послом Сейму Пйотрем Уруським про візит школярів з Трускавця до польського Сейму» – повідомив Іван Цегенько, голова ГО «Європейська інтеграція України».

Супроводжував трускавецьку делегацію депутат Трускавецької міської ради, журналіст Руслан Цехмейстер, який вже вкотре відвідує такі закордонні робочі зустрічі та кожного разу привозить нові цікаві ідеї. «Звісно, нам є чому повчитись, досвід таких поїздок досить цікавий та корисний, адже коли бачиш, що країна чи місто може жити по-іншому, хочеться бути учасником цих змін. Так як це був візит освітян, хочеться зауважити те, що система освіти кардинально відрізняється в самому процесі навчання, діти отримують найважливіші знання і розвиваються саме в тому напрямку, що їм до вподоби. Тому на мій погляд, в Україні потрібно змінювати систему освіти і брати приклад від закордонних партнерів», – зауважив Руслан Цехмейстер.

Така Угода стала фундаментом для створення туристично-економічного кластеру «Бескиди» в рамках якого за рік, з дня підписання, Трускавець спільно з польськими містами-сусідами взяв участь в багатьох заходах, форумах, конференціях, а також розпочав вирішення важливих для спільного регіону проблем. Трускавчани, представники освіти отримали важливий досвід від польських партнерів у формуванні освіти та подальшій співпраці.

На завершення міський голова Трускавця офіційно запросив партнерів із Сяноцького повіту разом з Послом Сейму Польщі взяти участь в святкуванні 190-річчя Трускавця.

Наталія БЕГІН

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina