Мешканці дев’ятиповерхівки за адресою Стебницька 88 у Трускавці можуть похвалитись власними “озерами”. Водойми утворюються на даху їхнього дому щоразу після дощу і часто сягають доволі великих розмірів. Однак втіхи від них – мало, а люди просять допомоги у влади.

Причина всьому неполадки з ливневими стічними трубами, які пошкоджені в багатьох місцях і непридатні для експлуатації. Дощові води, які потрапляють у них, замість того, щоб стікати на вулицю, розтікаються по стінах сходових клітин, призводячи до затоплень та тріщин на стінах. Через це мешканці самотужки забили стік ливневої труби, щоб дощові води не потрапляли у неї. В результаті – на даху багатоповерхівки утворилось озеро.

Остання злива пройшла у Трускавці в неділю. Минуло три дні, а сьогодні, в середу, на даху багатоповерхівки – чимале озеро. Що відбувається тут під час тривалих затяжних дощів – можна лише уявити.

“В нас створене ОСББ, воно діє ледь більше року. Але будинок, який ми взяли на баланс, був у дуже поганому стані. Проблем багато. Незважаючи на те, що при передачі будинку був складений дефектний акт, більшість робіт, які мав би виконати ЖЕК досі нам не зробили. Взагалі, досвід співпраці з ЖЕО у нас просто жахливий, ставлення до людей у них таке халатне, що навіть не хочеться мати з ними справи. Що стосується наших ливневих труб, то вони потребують повної заміни, так як в кожному під’їзді вони непридатні для використання. В дощові дні вся вода текла у нас по стінах, вздовж цілого під’їзду від 9-го до 1-го поверху. В результаті цього утворилась тріщина, яка тягнеться від останнього поверху і до першого. Це небезпечно, тому ми були змушені забити стік ливневої труби, щоб вода туди не стікала. Тепер маємо на даху озера” – розповідає голова ОСББ “Сокіл”, Зеновія Радюк.

Сьогодні ситуація в будинку стабільна лише завдяки тому, що єврорубероїд, яким покритий дах, знаходиться у цілісному та непошкодженому стані. Однак з часом і він руйнуватиметься, тим паче під дією води, яка застоюється і не стікає, – після цього вода поллється не лише на сходові клітки, а прямо в квартири мешканців. Тому люди б’ють на сполох та закликають владу допомогти вирішити їхню проблему, так як самотужки замінити ливневі труби в будинку для мешканців практично неможливо, – надто дорого.

“Нам склали проектно-кошторисну документацію, – ціна вийшла понад 60 тисяч гривень. Для нас це дуже багато. Таку суму зібрати ми не зможемо, люди обурюються, бо вважають, що ЖЕО роками нічого не робив для нас і зараз всі проблеми ми мусимо тягнути на своїх плечах. Тому й просимо про допомогу чи хоча б про співфінансування 70% на 30%. В такому разі ми могли б зібрати кошти. Але чекати далі ми просто не можемо, бо рано чи пізно наш будинок затопить увесь.” – зізнається Зеновія Радюк.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina