19-21 травня у Трускавці відбувся фестиваль польської культури. На центральній сцені міста пройшло чимало заходів, що мали на меті обширну презентацію культури та звичаїв країни-сусіда.

В рамках фестивалю польської культури відбулись виступи кaмерного  хору «Кантус» з Полчина-Здрою; народного гурту «Домбровяци/Барвінок» з Швідвіна; народного гурту «To i Oвo нa Людовo» з Хрушєшова; Kaшубського регіонального гурту «Пшодковянє» з Картуського, гурту «Канто» з Старогарду Гданьськєго та хору «Глоріа» з Заклікова.

Окрім цього, програма фестивалю містила в себі різноманітні мистецькі презентації майстрів та ремісників, що демонстрували: народну різьбу – Зенон Пепліньські (повіт Картуські); регіональну кухню кашубську – Гурт «Kaшубянкі» (повіт Картуські); малювання на каві – Maлгожата Заторська, Аліна Хейна (Квідзин); вишивання – Людвікa Вeсeрлінг, Teрeсa Дембковська (повіт Вейхеровські); гончарство – Maрта i Maрчін Барановсци (повіт Вейхеровські).

Також, в рамках фестивалю, проводились інші заходи, що демонстрували польську польську та українську культуру, звичаї, побут, мистецтво. До Трускавця завітало багато польських гостей, які впродовж фестивалю мали змогу вивчати курортний Трускавець, познайомитись з його історією та звичаями, дізнатись про цілющі властивості вод трускавецьких родовищ та, водночас, переконатись, як приязно тут приймають гостей із Польщі.

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina