У Трускавці, в готельно-курортному комплексі “Карпати” розпочався ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс української пісні “Трускавецька фієста”. Понад 800 учасників, – сольні виконавці, співочі і танцювальні колективи, демонструють свої таланти перед глядачами та зірковим журі.

Фестиваль лише розпочався, учасники продовжують прибувати, однак вже зараз журі з упевненістю заявляє про те, що кількість конкурсантів буде більшою, ніж в минулому році. Оцінювати дитячі виступи в рази важче, аніж виступи дорослих виконавців. Кожен з цих підростаючих талантів мріє стати успішним, мріє про перемоги та досягнення, але попри це виконавці ще зовсім юні. Тому важливо не перейти цю тонку межу, яка може вбити в дитині бажання співати чи танцювати, брати участь в конкурсах надалі.

В цьому зізнається популярний співак, член журі фестивалю “Трускавецька фієста” Віктор Павлік. “Пам’ятаю себе, коли я йшов такою ж дорогою. Виступи, конкурси, фестивалі, нагороди. Було багато перемог, багато нагород, здобутих гран-прі, але я ніколи не ставив собі за мету перемагати. Просто любив виступати, любив брати участь. І це головне – саме участь і той досвід, якого ти набираєшся під час участі в таких фестивалях. Судити дітей надзвичайно важко, але ми цим і намагаємось їх мотивувати, що головне – це участь. А діти є різні, талантів багато, жанрів багато. Тішить, що українська пісня поступово починає підніматись і зараз вже дуже модно говорити та співати українською. Тому надзвичайно приємно, що такі фестивалі є, що вони стають традиційними, що вони популяризують українське. Бо все минає, люди минають, а той вклад, який вони роблять залишиться” – розповідає зірковий гість “Трускавецької фієсти 2017” Віктор Павлік.

Справді “Трускавецька фієста” – це неймовірне свято, яке збирає навколо себе різних виконавців, різні стилі, різні жанри, допомагає проявитись українській музиці і українським виконавцям у різних напрямках. Тому й немає чітких правил чи обмежень щодо участі в ньому. Сюди приїжджають виконавці з різних міст України, але найбільшою перевагою є можливість місцевим дітям проявити свої таланти тут, в рідному Трускавці, здобути нагороди та запастись найважливішим – досвідом, який їм неодмінно знадобиться в майбутньому.

“В нас присутні різні жанри, різні стилі, діти співають, танцюють, сольно, в колективах, – кожен по своєму демонструє таланти та вміння. Учасників багато, вони з різних міст, з різних куточків України. Лише по завершенні фестивалю можна буде назвати точне число молодих талантів, що взяли участь у цьогорічній “Трускавецькій фієсті”, але, я вже зараз впевнений, що їх кількість буде більшою, ніж в минулому році. Хочеться подякувати готельно-курортному комплексу “Карпати” і особисто Леву Грицаку за те, що вкладає у розвиток української пісні, у розвиток молодих талантів і вже вдруге бере на себе цю нішу – проведення фестивалю “Трускавецька фієста” – зазначив голова журі, заслужений діяч мистецтв України Віктор Герасимов.

Фієста триває, вже ввечері (о 20.00) на трускавчан та гостей міста чекатиме зірковий концерт на центральній сцені Трускавця. О 19.00 на центральній площі стартуватиме виставка ретро-автомобілів, а вже завтра на учасників фестивалю та глядачів чекатиме Куліш-фест на території готельно-курортного комплексу “Карпати”, в парку “Підгір’я” (15.00) та фінальний гала-концерт з нагородженням призерів та виступом зіркових членів журі (16.00, парк “Підгір’я).

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina