Сьогодні, 6 червня, відбулась урочиста передача повноважень держархбудконтролю містам Дрогобич та Трускавець. Відтепер всю дозвільну документацію на будівельні роботи видаватимуть на місцях, контроль за дотриманням всіх норм також лежатиме на місцевих відділах ДАБІ.

Сьогодні функції державної архітектурно-будівельної інспекції  (ДАБІ) були урочисто передані ще двом містам обласного значення. Передача повноважень відбулась одночасно двом містам – Дрогобичу та Трускавцю. Задля цього до Трускавця прибув голова ДАБІ України Олексій Кудрявцев, голова Львівської ОДА Олег Синютка, його заступник Ірина Гримак та міські голови-підписанти Дрогобича та Трускавця – Тарас Кучма та Андрій Кульчинський відповідно. В результаті Дрогобич став 69-м містом в Україні, яке отримало повноваження держархбудконтролю, а Трускавець – 70-м. Всього такі функції в країні мають 19 міст обласного значення.

З отриманням нових повноважень, місцева влада зможе реєструвати та видавати дозвільні документи на будівництво, перевіряти вже розпочаті будівництва на їх відповідність з дозвільною документацією та навіть карати порушників містобудівного законодавства. Раніше, бажаючі здійснювати будівництво, люди були змушені виготовляти дозвільні документи у відділенні ДАБІ у Львові.

Передача повноважень держархбудконтролю на місця є черговим кроком в процесі децентралізації влади. Також вона мала б стати кроком назустріч місцевому бізнесу, так як всі питання по будівництву будуть вирішуватись на місцях. Однак це, в свою чергу, величезна відповідальність, яка лягає на плечі місцевої влади та місцевих відділень ДАБІ.

“Відповідальність забудовника збільшується в чотири рази. А передача повноважень держархбудконтролю на місця демонструє значні результати у боротьбі з незаконними та неконтрольованими будівництвами. Загалом ми прогнозуємо зменшення кількості незаконних будівництв у містах, які отримали функції держархбудконтролю – на 80%” – зазначив голова ДАБІ України Олексій Кудрявцев.

“Для Трускавця мати повноваження держархбудконтролю – дуже важливо. Так як наше місто активно розбудовується, постійно зводяться нові об’єкти нерухомості, житлові будинки, комерційні будівлі – цей процес повинен відбуватись контрольовано і в рамках закону. Тож тепер ми на місці зможемо регулювати ці процеси” – наголосив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

“Ми чудово розуміємо, що такі повноваження не лише розширюють наші права, але й додають величезної відповідальності. Тому мусимо з самого початку налаштуватись на напружену роботу” – зазначив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Незважаючи на те, що видача всіх дозвільних документів на будівництво здійснюватиметься на місцях, ДАБІ зберігає за собою наглядові функції. За словами голови інспекції Віталія Кудрявцева, це в першу чергу контроль за виконанням покладених повноважень, дотримання норм будівельного законодавства та в перший час допомога та підтримка новостворених відділів.

До слова, чимало міст досі не можуть добитись передачі повноважень держархбудконтролю їм. Зокрема на зустрічі були присутні міський голова Борислава, представники Моршинської та Стрийської влади, які також хочуть отримати функції ДАБІ, однак дедлайн наступає вже через кілька днів – з 10 червня, коли вступить в дію новий закон № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності».

“Ми встигли отримати повноваження зараз і це великий плюс, бо після 10 червня ДАБІ буже передавати на місця лише частину повноважень, – скажімо видачу дозволів на будівництво об’єктів, що відносяться лише до першої категорії складності, але це не ті об’єкти, які в першу чергу потребують контролю на місцях. Нам було важливо отримати повноваження, тому тривалий час ми працювали над підготовкою всіх необхідних документів і сьогодні нарешті місто їх отримало” – зазначила керуюча справами міськвиконкому ТМР Олена Петранич.

Виконувати обов’язки начальника Трускавецького відділу ДАБІ тимчасово буде головний спеціаліст відділу архітектури та містобудування Анатолій Лютов. Надалі на місце очільника відділу буде оголошено конкурс.

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina