Триває протистояння між Дрогобицькою гімназією та міською владою. Невиділені кошти на дофінансування поділу класів, спричинили судовий позов зі сторони гімназії до відділу освіти ДМР. Директор гімназії вдався до радикальних дій та розпочав голодування. Влада, в свою чергу, наголошує, – ніхто не хоче позбавляти гімназію її статусу, однак треба шукати компроміс, а не говорити мовою ультиматумів.

У вівторок, 13 червня, відбулася прес-конференція міського голови Дрогобича Тараса Кучми та начальника відділу освіти Петра Сушка, в ході якої представникам ЗМІ розповіли про ситуацію у сфері освіти міста та про перебіг подій, які виникли у відносинах між Дрогобицькою гімназією та відділом освіти виконавчого комітету Дрогобицької міської ради.

Метою проведення конференції стала потреба донесення інформації до представників ЗМІ про ситуацію, яка склалася в освіті та відносинах відділу освіти з Дрогобицькою гімназією. За словами міського очільника Тараса Кучми ситуація, яка має економічне підґрунтя, сьогодні переходить у політичну площину, що неприпустимо, оскільки міський бюджет один і його потрібно рівномірно розподіляти між усіма загальноосвітніми закладами міста, а не обділяти всіх заради задоволення бажання інших.

Начальник відділу освіти Петро Сушко надав роз’яснення про те, яким чином у гімназії можливі поділи класів і оплата престижності праці вчителів. Поділ української літератури та математики не входить до переліку дисциплін передбачених Законодавством України, тому відділ освіти не міг фінансувати ці поділи за рахунок субвенційних коштів. Також адміністрація відділу освіти керувалась Постановою Кабінету Міністрів від 27 серпня 2010 року №778, де чітко вказано, що освітній заклад діє на підставі статуту, який розробляється власником, а у пункті 16 зазначено, що поділ класів на групи при вивченні окремих предметів здійснюється згідно нормативів встановлених міністерством освіти. Це було прописано у статуті Дрогобицької гімназії, який затверджений сесією Дрогобицької міської ради 15 грудня 2016 року.

За словами начальника відділу освіти, у 2016 році міський бюджет був затверджений з дефіцитом 18 млн грн, з них фонд заробітної плати становив близько 1,5 млн грн. Відділом освіти було проведено заходи економії на суму 6 млн грн. Субвенція, яка надійшла у кінці року, становила 7,5 млн грн. Відтак за рахунок зекономлених та субвенцій них коштів у кінці 2016 року було покрито заборгованість з виплати заробітної плати, щорічну грошову винагороду усім педагогічним працівникам, індексацію за 4 місяці 2015 року та виплачено премію у розмірі 50% усім працівникам шкіл Дрогобича і Стебника.

Цього року Дрогобицька гімназія знову розпочала навчальний рік з поділами, під які не передбачено фінансування.

Впродовж останніх місяців відбувалися наради, в ході яких пропонувалося гімназії зменшити доплату за престижність праці до 7% і спрямувати вивільнені кошти на фінансування поділів з математики та української літератури. Це прохання було підтримано профспілкою гімназії. Однак у листопаді уже знову представники гімназії порушили питання про повернення престижності до 20% і дофінансування з місцевого бюджету поділу предметів. Однак, посеред навчального року такі зміни неможливі. Відтак працівники гімназії звернулися до суду.

За підрахунками відділу освіти з 1 січня по 31 серпня необхідно  410 тис грн. На весь фінансовий рік необхідно близько 700 тис грн. Як один із шляхів вирішення проблеми гімназії було запропоновано, що Дрогобицька міська рада виділить кошти на оплату за навчання 132 дітей соціальних категорій. Тоді ж міською радою й було виділено такі кошти у розмірі 135 тис. Решту коштів, за прикладом львівських гімназій, Дрогобицькій гімназії було запропоновано оплатити з платних послуг, які б становили 70 грн за одного учня в місяць. Виділені 135 тис грн посприяли підняттю доплати за престижність вчителям гімназії з 7 до 11 %. Однак зі своєї сторони дирекція гімназії не пішла на такі кроки.

В ході прес-конференції Петро Сушко зауважив, якщо доплата за престижність праці у гімназії становитиме 20%, то їх посадовий оклад відрізнятиметься ще на 1000 гривень від працівників інших навчальних закладів.

Як приклад, при 11% доплаті за престижність праці вчителю української мови у гімназії без зняття податків йому нараховується 10303 грн., а у школах — 9900 грн.

Відтак начальник відділу освіти наголосив, що субвенційні кошти на підняття престижності використовувати неможливо, оскільки це буде грубим порушенням Законодавства України. Таке фінансування можливе лише з місцевого бюджету.

Однак лише у цьому році з міського бюджету було профінансовано 18 мікропроектів на суму близько 4 млн грн, які передбачаються ремонт фасадів, заміну енергозберігаючих вікон та інших робіт у навчальних закладах.

Також з місцевого бюджету було виділено 4 млн 200 тис грн для організації харчування дітей 1-4 класів та пільгових категорій, в тому числі дітей учасників АТО.

З 1 вересня очікується підняття заробітних плат для дошкільних і позашкільних закладів, що складатиме близько 500 тис грн на місяць. Також мова йде про відкриття додаткових груп у дошкільних закладах, що потребує додаткових коштів з місцевого бюджету.

Своєю чергою міський голова Тарас Кучма наголосив, що гімназія є особливим закладом міста і ніхто не збирається її закривати чи прирівнювати до рівня простої школи.

Також Тарас Кучма повідомив, що сьогодні на його ім’я, секретаря міської ради та голів депутатських фракцій надійшли два звернення. Зокрема у зверненні до міського голови ініціативна група Дрогобицької гімназії повідомила про пікет Дрогобицької міської ради представниками гімназії. Пікет відбуватиметься під гаслом «Владо, почуй нас і збережи гімназію». Однак, міський очільник додав, що текст та вимоги звернення мають ультимативний характер і аж ніяк не спрямовані на конструктивне вирішення ситуації.

Нагадаємо, що справа про позивання Дрогобицької гімназії до відділу освіти та міської ради перебуває у суді. Оскільки жодні дії, спрямовані на досягнення компромісу, не увінчалися успіхом, міський очільник Тарас Кучма вкотре зазначив, що на підставі рішення суду буде прийнято рішення по відношенню до директора гімназії, або начальника відділу освіти.

Як анонсувалось у зверненні ініціативної групи Дрогобицької гімназії, о 15:00 відбувся пікет. Озброївшись плакатами з гучними гаслами, вчителі та громадяни висловлювали своє бачення вирішення ситуації, а саме: вимагали від міської ради виділити додаткове фінансування. Також від пікетувальників прозвучало бажання зустрітися з заступником міського голови Дрогобича з гуманітарних питань Василем Качмарем, який перебуває у відпустці, про що вони, можливо, були непроінформовані. Серед пікетувальників було помітно активістів та представників ринку, які прийшли підтримати гімназію. Про те, що ситуація набула політичного забарвлення, свідчив опозиційний виступ депутата міської ради Тараса Демка, який закликав пікетувальників до продовження протестів.

Також в ході пікету вчителі гімназії роздавали перехожим флаєри з переліком своїх вимог.

За словами модератора протесту Андрія Юрківа, вчителі та прихильники гімназії продовжуватимуть вдаватися до пікетів.

Матеріали Дрогобицької міської ради

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina