З 16 по 18 червня у Трускавці відбулося чудове свято музики – фестиваль оркестрів та інструментальних ансамблів «Яскрава Симфонія Прикарпаття», який цьогоріч був присвячений святкуванню 190-річного ювілею Трускавця.

Захід став справжньою окрасою святкування Дня міста, так як організатори провели чимало концертів, парадів та інших яскравих дійств, які впродовж трьох днів наповнювали курортне місто музикою та дарували задоволення трускавчанам та гостям міста.

Родзинкою цьогорічного фестивалю оркестрів став перший в його історії візит почесних гостей – Національного Президентського оркестру (м. Київ) та Військового оркестру Національної академії Сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного (м. Львів), які збагатили концертну програму своїми неперевершеними виступами.

Окрім головних оркестрів країни, на фестиваль завітали 14 різножанрових оркестрів – народних, духових та струнних інструментів, які впродовж трьох днів грали просто неба в найвідоміших локаціях міста і змагалися за звання найкращого. Загалом це більше 300 музикантів з 7 областей України (представлені Київська, Херсонська, Дніпропетровська, Чернігівська, Закарпатська, Рівненська та власне Львівська області).

Оцінювали віртуозів відомі диригенти та заслужені діячі мистецтв України з Києва, Львова, Ужгорода та словацького міста Кошице. Вже на заключному Гала-концерті, який відбувся 18 червня на центральній площі міста, оголосили переможців фестивалю. Чимало колективів було відзначено нагородами, а почесну нагороду, Гран-Прі Фестивалю, отримав оркестр з Олександрії.

Найяскравішою подією всього фестивалю стало встановлення Національного рекорду наймасовішого колективного виконання молитви за Україну «Боже великий, єдиний» під керівництвом Народного артиста України, головного диригента Генерального штабу Військових Сил України з 1995 до 2011 років та голови журі фестивалю – Володимира Федоровича Деркача.

18 червня, близько 19.00 вечора, центральна площа міста була заповнена трускавчанами та гостями курорту. Всі присутні зібрались разом задля того, щоб виконати молитву за Україну та встановити національний рекорд. Трускавець співав під акомпанемент найвіртуозніших оркестрів України, щоб увійти в історію «Національного реєстру рекордів» і місту це вдалося. Рекорд був встановлений, про що відзначили представники Національного реєстру України, що були присутні на заході та фіксували кількість учасників. Загалом, близько 2, 5 тисяч людей одночасно виконали молитву «Боже великий, єдиний». А завершили цю радісну подію спільним виконанням гімну України.

Ніна ФЕДЬКО, за матеріалами ГО «Яскрава країна», фото – Олега Бачинського

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina