Цього дня чекали усі. І мешканці міста, і його гості з нетерпінням чекали Дня міста-курорту. Задовго до нього в місті тільки й чулось про приїзд зіркових гостей, про заплановану шоу-програму та погоду, яка, побоювались трускавчани, грозила зіпсувати грандіозні святкові плани.

Однак, в природи не буває поганої погоди. Навіть проливний дощ, який пройшовся Трускавцем на початку головного концерту, за участі гурту “Тартак”, не став на заваді трускавчанам та гостям курорту розважитись та спільно відсвяткувати день такого рідного та дорогого їхньому серцю міста.

Трускавець – місто, яке неможливо не любити. Місто, яким не можна не захоплюватись. Місто, яке, відвідавши хоча б раз, неможливо забути. Тому тисячі гостей з усіх куточків України та з-за кордону їхали спеціально задля того, щоб відзначити святкування 190-річного ювілею курорту саме тут, – у чарівному Трускавці.

Програма святкування Дня курорту була насичена різноманітними заходами, грандіозними подіями та зірковими виступами. Окрім традиційних мистецьких виставок, пленерів, майстер-класів та ярмарок, було проведено чимало різнопланових дійств, які прийшлись до смаку найвибагливішим гостям. Головні святкування розпочались з п’ятниці – урочистою академією в ПК Шевченка, під час якої відбулось нагородження кращих медичних працівників санаторно-курортних закладів міста. Практично одразу ж урочистості переросли у грандіозний театральний перформанс – костюмований карнавал, який на декілька годин заполонив центральну частину міста яскравими барвами, щасливими усмішками учасників та невимушеною святковою атмосферою.

“Ми спеціально приїхали сюди з Києва на святкування дня міста. Цього дня чекали давно, давно збирались їхати, тому зараз отримуємо задоволення від усього, що тут відбувається. І жодна погана погода, я впевнена, не зможе зіпсувати цього святкового настрою. Ми вибрали для себе костюм і братимемо участь у карнавальній ході вулицями міста, бо це дуже круто” – захоплено ділилась враженнями киянка, що приїхала вітати Трускавець зі святом.

Діти, дорослі, навіть старше покоління на певний час забули про будь-які комплекси, – всі отримували задоволення від того, що відбувалось у місті та від того, що кожен із них був частинкою цього великого грандіозного дійства. Та найбільше шарму та видовищності цій карнавальній ході додали артисти львівського театру “Воскресіння” та польських театрів “Маката” та “Вагабунга”. Вони спільно відкрили фестиваль театрів “Трускава”, який розважав трускавчан та гостей міста своїми феєричними виступами під відкритим небом.

Впродовж трьох днів місто було наповнене мелодійними нотками від виступів духових та народних оркестрів, в рамках фестивалю “Яскрава симфонія Прикарпання”, за участі національного президентського оркестру.

  

Всі бажаючі мали змогу милуватись творами художників, музикою піаністів, оглядати виставку ретро-автомобілів чи брати участь у благодійних майстер-класах та ярмарках, які розгорнулись в центральній частині міста. Це – малюнки кавою, фото зі зброєю, арт-розписи, якими прикрашали усіх бажаючих, частування шашликами, випічкою, квасом та іншими смаколиками. Всі ці заходи проводились за безпосередньої участі атовців, а 100 % виручки, отриманої за це, було зібрано на підтримку українського війська на сході країни. Традиційно до благодійних заходів долучився і Лев Скоп, виставивши тут свої ікони.

Недільний ранок був для трускавчан співочим, так як на майданчику, біля бювету, розгорнулось “Караоке на майдані” і всі охочі мали змогу продемонструвати свої співочі таланти.

Та найбільше очікувань було в трускавчан та гостей від запланових концертних заходів. Всі з нетерпінням чекали святкових гостей, які прибули до Трускавця на святкування 190-річного ювілею курорту. В суботу молодь розважав драйвовий та, головне, рідний трускавецький, гурт “Мері”, спільно з трускавчанином Віктором Винником. А вже в неділю для учасників свята “запалював” атмосферу феєричним виступом “Тартак” з Сашком Положинським. Своїми драйвовими піснями вони не лише розігнали дощові хмари, які забрались над курортом, але й подарували незабутні емоції всім присутнім. Завершувала вечірній концерт головна гостя – Тіна Кароль, яка зізнавалась в коханні до Трускавця та трускавчан та обіцяла неодмінно повернутись сюди знову.

Близько 22.30 на всіх присутніх чекало завершальне видовищне дійство – лазерне шоу, продемонтроване на фасаді старої поліклініки, позаду центральної сцени. Також в неділю, на учасників свята чекало приємне частування святковим ювілейним тортом.

Свято відвідала мабуть рекордна кількість учасників. Вся центральна площа та прилеглі до неї вулички були заповнені людьми. Однак, незважаючи на чисельний натовп, під час святкувань в місті обійшлось без нещасних випадків, – все пройшло мирно і цивілізовано, тож заходи, проведені з нагоди святкування 190-річчя курорту, залишать приємні спогади і трускавчанам і гостям міста-курорту надовго.

Ніна ФЕДЬКО, фото – Олега Бачинського

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina