У Трускавці знову зріс тариф на водопостачання та водовідведення. Таке рішення було прийняте на сьогоднішньому засіданні виконавчого комітету ТМР. Відтепер вартість води для трускавчан становитиме 20, 72 грн за кубометр.

Питання водопостачання, а точніше збиткової роботи водоканалу, є для курортного міста гострою проблемою вже декілька років. З кінця 2013 року, відколи Дрогобич підвищив тариф на воду для Трускавецького водоканалу, а трускавецька влада не затвердила своєчасно вартість води для населення. З того часу водоканал почав поступово грузнути у боргах, які за три роки виросли до 13 мільйонів.

Впродовж останнього року заборгованість перед Дрогобичем коливалась в районі 10 мільйонів. Станом на сьогоднішній день, боргова яма знову збільшилась, – зараз Трускавець винен Дрогобичу 15 мільйонів гривень. Частину цієї суми становлять штрафні санкції, нараховані Трускавцю за несвоєчасну виплату боргу. З цього приводу між водоканалами триває судова тяганина. Трускавецький водоканал намагається оскаржувати цю ситуацію в суді, частина боргу розтермінована, але, тим часом, борг продовжує зростати.

Ще восени 2015 року, перед останніми виборами, попередня трускавецька влада написала листа до НКРЕ, після чого трускавецький водоканал став ліцензіатом і тариф на водопостачання та водовідведення почала встановлювати національна комісія з питань регулювання економіки. Здавалося б ці зміни мали зіграти на руку Трускавцю, так як тариф мав би стати справедливішим. Однак, після встановлення тарифу НКРЕ, вартість водопостачання і в Трускавці і в Дрогобичі все ж суттєво зросла. А Трускавецький водоканал від цього нічим не виграв, бо продовжував грузнути у боргах.

Однак, після останньої постанови НКРЕ, міста, з населенням до 100 тисяч осіб, автоматично виключаються з числа ліцензіатів. Це безпосередньо стосується і Трускавця. Відповідно, все повертається на ту ж колію – вартість води для Трускавця встановлює Дрогобич, звідки місто бере левову частку води. Питання виноситься на розгляд виконкому, де водоканал представляє свої розрахунки виведеного тарифу для населення.

Сьогодні, вартість води для населення Трускавця знову зросла (на три гривні). Відтепер тариф для трускавчан становитиме 20, 72 грн за кубометр води. За словами директора водоканалу Володимира Возняка та бухгалтера підприємства, ці кошти дадуть можливість тримати тариф на межі та дозволять їм не нарощувати борг ще більше. Однак і вийти у плюс та вилізти з боргової ями їм це не допоможе. Це визнають усі.

Патовість ситуації розуміють і члени виконкому, яким, тим не менше, доводиться приймати такі “непопулярні” рішення, щоб не штовхати підприємство у ще більші боргові зобов’язання. Сьогоднішнє питання голосували двічі, так як більшість членів виконавчого комітету не була готова підтримати чергове зростання вартості води для міста.

“Я все розумію, розумію, що це потрібно голосувати, але з іншої сторони, такі питання потрібно максимально доносити до громадськості. Пояснювати, чому саме так відбувається, щоб нам, членам виконкому, не доводилось потім ховати очі від людей, через те, що ми підтримуємо такі речі. Потрібно інформувати людей до того, як тариф піднімається, щоб у всіх було розуміння, чому стоїть така необхідність” – наголошувала член виконкому Зоряна Петрас.

Питання пройшло детальне обговорення. На виконкомі згадали і про придбаний панометрікс (лічильник, яким вимірюють незаконні врізки та зменшують крадіжки води), про заміну водопроводів та зменшення втрат води, які на сьогоднішній день залишаються на високому рівні (понад 30%). Однак виходів з тої ситуації, що склалась, не так вже й багато. Або компенсувати різницю в тарифі за рахунок місцевого бюджету (що змусить відмовитись від ряду інших необхідних для міста робіт), або відмовитись цілком від такої структури, як “Трускавецький водоканал” та віддати усе в руки Дрогобича, який, на сьогоднішній день, продає нам воду. Або підняти вчергове тариф для населення, що і було зроблено.

Ще одним, можливим варіантом вирішення існуючої проблеми, могли б стати кадрові зміни в самому Трускавецькому водоканалі, роботу якого вже тривалий час називають незадовільною, а підприємство збитковим. До керівництва водоканалу, в особі Володимира Возняка, також тривалий час існує багато питань як зі сторони громади, так і з боку депутатського корпусу. Однак, тим не менше, цих змін досі ніхто не ініціює. Тому, проблеми Трускавецького водоканалу навряд чи вийде вирішити в ближчому часі. Не виключено, що й зростання тарифу не зупиниться на позначні 20, 72…

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina