На громадську організацію “Трускавець онлайн” знову подали до суду. Судовий позов був поданий Петром Іванишиним та Лесею Дідик. Відповідачами виступають також Руслан Цехмейстер та редакція Трускавецького радіо і безпосередньо її директор Любомир Поливка.

Справу про захист честі, гідності та ділової репутації та відшкодування моральної та матеріальної шкоди було подано після оприлюднення “Казочки про Петеньку і Лесеньку”. Цей жартівливий фейлетон був зачитаний директором Трускавецького радіо в ефірі радіостанції ще декілька місяців тому. Жодних прізвищ чи конкретних фактів у ньому названо не було, однак факт оприлюдення казочки в ефірі викликав бурхливу реакцію зі сторони ГО “Рада міста”, членами якої є Петро Іванишин та Леся Дідик, які впізнали в цій казці себе.

“Радою міста” було написане звернення до міської ради з метою визнання роботи Любомира Поливки незадовільною та звільнення його з займаної посади. Мовляв комунальне радіо не має права дозволяти собі оприлюднення такого контенту, що суперечить принципам журналістської етики. Опісля була скликана регламентна комісія, яка розбиралась в суті питання та намагалась дати оцінку цій ситуації.

Нагадаю, “Рада міста” зі своєї сторони намагались надати справі якомога більшого розголосу, запрошуючи на засідання комісії журналістів. Тоді представниками організації та дотичного до неї ресурсу “Джерела Трускавця” було надано нам для ознайомлення роздруківку тексту казочки та навіть представлено усім записану на диктофон радіопрограму, в якій вона прозвучала. “Трускавець онлайн” стали одними з тих, хто це висвітлив – в статті “На регламентній комісії говорили про журналістську етику” та у відеорепортажі з місця події.

Однак цьому послідував судовий позов. Не лише до Любомира Поливки та редакції радіомовлення, але й безпосередньо до Руслана Цехмейстера, який поширив інформацію в соціальних мережах, та до самої організації “Трускавець онлайн”. Позивачі переконують, що цим було ображену їхню честь, гідність та репутацію і, в якості компенсації моральної та матеріальної шкоди, вимагають стягнути з відповідачів 60 тисяч гривень.

Сьогодні відбулось перше судове засідання в цій справі. Веде її суддя Грицьків. Однак з позивачів до суду з’явилась лише Леся Дідик. Петро Іванишин на розгляд справи не прийшов, а їхній представник Юрій Крамар подав клопотання про відкладення справи, у зв’язку з неможливістю його присутності сьогодні. Через це розгляд справи перенесли на 29 червня на 10.30.

Відповідачі, в свою чергу, подали заперечення проти позову, в якому висловили всі аргументи та непогодження з позовними вимогами, які, в подальшому, планують відстоювати в судовому порядку.

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina