У курортному Трускавці пройшов ІІ Форум місцевого розвитку. Впродовж трьох днів – з 23 по 25 червня – понад 400 учасників з чотирьох країн світу, включаючи представників центральної влади, на найвищому рівні обговорювали найактуальніші для країни теми – децентралізацію та транскордонну співпрацю.

Форум відбувся в готелі “Ріксос Прикарпаття”. У ньому взяли участь представники органів місцевого самоврядування Львівщини, керівництво області, народні депутати та голова Верховної ради Андрій Парубій. Також Трускавець приймав поважних гостей з-за кордону.

Центральною подією Форуму стала дискусія «Карпатська макрорегіональна стратегія: чи можемо творити нову якість співпраці в центрі Європи», участь в якій взяли голова Верховної ради України Андрій Парубій і Маршалок Сейму Республіки Польща Марек Кухцінський. На дискусії вперше в Україні була презентована нова макрорегіональна стратегія розвитку Карпат. В її реалізації, за словами голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, сьогодні мають бути зацікавлені всі 8 держав, через територію яких пролягають гори – повідомляє прес-служба ЛОР.

«Є розуміння, що коли разом візьмемося за справу, то зможемо вийти на спільний фінансовий інструмент для вирішення спільних проблем усього Карпатського регіону», – наголосив Олександр Ганущин.

Одним з найважливіших питань, які потребують вирішення є транспортна інфраструктура, що дозволить зробити кожен з єврорегіонів доступнішим. Також в рамках Форуму було звернуто увагу на необхідність відкриття нових пунктів пропуску на кордоні України з Польщею.

«Наразі Карпатський регіон України має багато труднощів в інфраструктурі, економіці і під час зустрічей із головами місцевих рад ми шукаємо шляхи вирішення проблем. Утім саме напрацювання макрорегіональної стратегії  дозволять Карпатам стати перспективою і шансом для його мешканців. Такі регіональні стратегії були реалізовані в Альпах, у Балтійських країнах тощо. Цей досвід маємо поширити і використати у нашому регіоні», – наголосив на Форумі голова ВР України Андрій Парубій.

Стратегія транскордонної співпраці, презентована на Форумі місцевого розвитку, налічує чотири блоки – екологічний, історико-культурний, інфраструктурний та інноваційний. У разі схвалення цього документу Євросоюзом, кожен із блоків зможе отримати потужне фінансування. В результаті можуть бути реалізовані чимало спільних проектів.

Ще однією важливою темою для обговорення стала децентралізація. На Форумі були присутні представники вже створених та успішно діючих об’єднаних громад, які ділились досвідом з тими, хто лише розпочинає активно рухатись в цьому напрямку.

Загалом під час Форуму відбулося більше 10 пленарних дискусій. На ІІ Форум прибуло вдвічі більше гостей, ніж на попередній. Окрім того, захід став тим відкритим майданчиком, де його учасники могли за особистими зустрічами вести успішні ділові перемовини з потенційними партнерами.

«Я не хочу наперед говорити, але проведення таких заходів саме у Трускавці дає можливість нам заручатись підтримкою і обласної і центральної влади, отримувати грантові кошти як з України, так і з-за кордону на вирішення стратегічно важливих для міста питань. А те, що Форум вже вдруге проходить у нас на такому високому рівні, значним чином підвищує імідж нашого міста-курорту» – зазначив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina