У Дрогобичі роблять перші кроки до розвитку найактуальнішої сьогодні сфери інформаційних технологій. І влада, і громада потроху доходить до розуміння того, наскільки рушійною силою сьогодні є ІТ.

Для когось І-технології здаються далеким та абстрактним поняттям. Хтось взагалі не розуміє їх ролі в сучасному світі та недооцінює ті можливості, які відкриває ІТ перед нами. Однак, саме вони, інформаційні технології, вперто випереджають усі інші сфери та стають рушійною силою людства. І поняття це настільки широке, що дає можливості для реалізації навіть нереальних на перший погляд проектів.

ІТ-сфера присутня на сьогоднішній день і в Дрогобичі. Вона практично непомітна наразі, однак вона є. 25 студентів щороку випускаються з вишу, отримуючи спеціальність комп’ютерні технології. Понад десяток працевлаштовуються в цьому напрямку. Однак, відсутність належного розвитку ІТ в Дрогобичі та сусідніх містах, штовхає випускників їхати звідси та працевлаштовуватись у Львові, Києві, часом навіть за кордоном. Хтось залишається, однак працює на фрілансі, втілюючи якісь незначні проекти, розробляючи програми від далеких замовників. Хоча кожен з них, я впевнена, мріє про те, щоб саме тут, в рідному місті, відчинились двері для подальшого росту та розвитку ІТ-спеціалістів.

Сьогодні в міській раді Дрогобича відбулась цікава та динамічна сесія на тему розвитку ІТ в Дрогобичі. На ній зібрались представники влади, освіти та ІТ-сфери – тих напрямків, без співпраці яких реалізувати задумане не вдасться. Кожен висловлював свої ідеї, задуми та побажання того, як потрібно рухатись надалі, щоб Дрогобич був не лише «smart city», але й містом інформаційних технологій, з розвинутою ІТ-спільнотою та бюджетоформуючим ІТ-бізнесом.

Під час тривалого обговорення було виокремлено найважливіші тези, які потребують реалізації:

  • якісна зміна освітнього процесу в навчальних закладах. Покращення матеріально-технічної бази, створення вузькопрофільних курсів, стипендіальна система підтримки студентів та націленість на підготовку готових спеціалістів. Простіше кажучи – освіта, за підтримки та сприяння влади, повинна бути орієнтована на бізнес.
  • необхідність створення сприятливих умов для ІТ-бізнесу в регіоні. Залучення потенційних інвесторів на вигідніших умовах, ніж існують в інших містах. Це дасть можливість привабити ІТ-бізнес та мотивувати майбутні ІТ-фірми реєструватись саме в Дрогобичі та сплачувати податки саме тут.
  • формування ІТ-спільноти, підтримка та співпраця зі сторони ЗМІ, – всесторонній розвиток цієї сфери.
  • Створення сприятливого середовища для ІТ-спеціалістів, втримання існуючих кадрів галузі інформаційних технологій та залучення нових спеціалістів до міста.

Сесію провела директор «Кузні кадрів», викладач Українського католицького університету, дрогобичанка Христина Яблонська, яка має безпосереднє відношення до сфери ІТ. Те, що захід пройшов саме в такому форматі, значно збільшує шанси на подальший успіх. Це представники влади (радник міського голови Олег Дукас, автор сервісів i-Gov, які вже успішно втілені в Дрогобичі та дають можливість називати його «розумним містом» Стас Гайдер, директор «Інституту розвитку міста» Володимир Кондзьолка, який роботою свого підприємства сприяв залученню до міста десятків мільйонів гривень, на початку зустрічі був присутній також міський голова, який висловив свою позицію в підтримку ІТ-сфери), представники освітніх закладів, які готують майбутніх спеціалістів та представники сфери ІТ, які вже сьогодні намагаються розвивати цей напрямок та щиро вболівають за нього.

Сфера ІТ сьогодні динамічно розвивається. Щоб йти в ногу з часом та не упустити можливості розвинути цей напрямок в місті, потрібно робити реальні кроки. Це розуміють усі учасники зустрічі та проявляють готовність долучатись до її розвитку та підтримки, хто чим може.

Звісно реальним результатам ще передуватиме важка робота, однак найважливіше – це бажання розвивати цю сферу, яке присутнє як зі сторони громади, так і з боку місцевої влади. Тож, хочеться вірити, що далі буде…

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina