У Трускавці відбулось віче на підтримку ув’язненого атовця Ігоря Яворського. Побратими Ігоря спільно з небайдужими трускавчанами зібрались на центральній площі міста задля того, щоб висловити свій протест проти несправедливого вироку суду, який позбавив волі добровольця на 4, 5 роки за спізнення в частину.

Віче було організоване трускавецькими атовцями та громадськими організаціями, в яких вони перебувають. Під час заходу почергово перед присутніми виступили бійці АТО Леонід Федевич, Вадим Печніков, Роман Герасим’як зі словами підтримки та закликом до всіх атовців гуртуватись та спільно протистояти незаконним утискам бійців-добровольців. На заході виступила також мати Ігоря, – Леся Яворська, яка просила усіх долучитись до підтримки її сина, задля того, щоб визволити його з тюрми.

“У кожного в житті бувають помилки. Мій син не святий, я це знаю. Але той вирок суду, за яким його ув’язнили на чотири з половиною роки позбавлення волі за спізнення в частину, – несправедливий. Так не повинно бути, це занадто жорстоко по відношенні до людини, яка пішла на війну однією з перших. А він пішов воювати одним з перших, ще з самого Майдану” – наголошувала мати засудженого атовця.

“Ми всі зараз повинні об’єднатись і спільно підтримати нашого побратима, бо завтра можуть прийти за кожним із нас і запроторити в тюрми всіх неугодних, вигадавши для цього різні причини. Тому ми сьогодні ініціювали це віче, щоб звернутись до всіх і як можна більше розповсюдити цю інформацію. Буде апеляційний суд, ми всі поїдемо підтримувати Ігоря. Нас може зібратись там десять, двадцять тисяч, але ми повинні відстояти його свободу” – зазначив атовець Леонід Федевич.

Всі небайдужі трускавчани та гості міста, які були присутні на віче висловили свою підтримку Ігорю Яворському підписами. Надалі збір підписів з вимогами звільнення Ігоря планують продовжити по інших містах.

Нагадаю, за два дні до цього, звернення до президента, генерального прокурора та Апеляційного суду м. Києва підтримали одноголосно депутати Трускавецької та Старосамбірської міських рад. Аналогічні заходи в підтримку Ігоря Яворського, з вимогами його звільнення, заплановані і в Дрогобичі.

Трускавчанина Ігоря Яворського засудили до чотирьох з половиною років позбавлення волі за дводенне спізнення до військової частини в Києві. Незважаючи на те, що Ігор прибув сам та після інциденту був відправлений в зону АТО, по його поверненні справу все-одно передали до суду. Печерський суд міста Києва присудив трускавчанину-добровольцю таке жорстоке покарання за ч. 4 ст. 407 Кримінального кодексу України (ухилення від служби без поважних причин в умовах особливого періоду), після чого хлопця забрали в Лук’янівське СІЗО в наручниках прямо із зали суду.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina