“Часом ми виступаємо психологогами, часом медіаторами, намагаємось примирити людей, коли це можливо, та підтримати, коли необхідно” – трускавецьке відділення бюро правової допомоги підвело підсумки за десять місяців своєї роботи.

Майже рік минув з того часу, як у Трускавці з’явилось своє бюро правової допомоги, – місце, де кожен може отримати безкоштовну юридичну консультацію, а при потребі й безоплатну адвокатську підтримку в суді. І Трускавецьке, і Дрогобицьке, і Бориславське відділення є частинами Стрийського центру надання безоплатної правової допомоги. Кожне з них покликане надавати юридичну підтримку тим категоріям людей, які цього потребують, які опиняються у складних життєвих ситуаціях та не можуть дозволити собі дороговартісну адвокатську підтримку.

Загальний звіт по роботі Стрийського центру безоплатної правової допомоги представила присутнім його очільник Марія Николаїшин, розповівши про тонкощі їхньої роботи, складні ситуації, які часто трапляються в роботі та успіхи, які є вже сьогодні.

“До нас приходять різні люди, у кожного свої проблеми і далеко не кожен розуміє правові шляхи їх вирішення. Часто люди приходять агресивно налаштовані, хочуть вирішення питання в їхню користь вже і зараз, хоча, коли вникаєш в проблему розумієш, що не все там так однозначно. Тому часто нам доводиться виступати психологами, посередниками, намагатись згладжувати конфліктні ситуації та шукати мирні шляхи їх вирішення. Але є і важкі випадки, коли юридична підтримка людям вкрай необхідна і важлива, – тоді на допомогу приходять наші адвокати. В нас є успішні справи, які ми виграли, захистивши права наших клієнтів у суді і навіть заради таких одиничних, але важливих, випадків, ми розуміємо, що ми потрібні і наша робота важлива” – зазначила начальник Стрийського центру надання безоплатної правової допомоги Марія Николаїшин.

На діяльності Трускавецького бюро правової допомоги детальніше зупинилась заступник начальника цього відділення Галина Кітраль. Вона представила присутнім короткий звіт роботи за цей період. Загалом понад 800 людей звернулось до місцевого бюро правової допомоги за консультацією та допомогою. Працівниками було проведено близько десятка виїздних консультаційних заходів по населених пунктах району. Окрім цього ними регулярно проводяться консультації працівників сільських та селищних рад, які звертаються за порадами щодо вирішення земельних спорів, складання протоколів та інше.

Найбільш проблематичним, за твердженням працівників центру, є низька обізнаність громадян у правових питаннях. Зокрема кричущою проблемою є укладання літніми людьми договорів дарування житла дітям чи іншим родичам. Трапляються непоодинокі випадки, коли ці люди залишаються викинутими на вулицю, без даху над головою і потім доводиться важко відвойовувати їхні права в судових спорах.

“З метою інформування громадян ми періодично проводимо просвітницькі правові заходи на різні актуальні теми. Плануємо найближчим часом провести заходи саме на теми укладення договорів дарування, щоб люди краще розуміли можливі наслідки. Готуватимемо на ці теми публікації, як правильно повинні укладатись такі документи. Ці теми зараз дуже актуальні, тому ми вдячні всім, хто долучається до цієї роботи, розповсюджує це в засобах масової інформації, щоб люди мали змогу дізнаватись про тонкощі нашого законодавства” – наголосила Марія Николаїшин.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina