Група трускавецьких школярів впродовж двох тижнів відпочивала в дитячому таборі “Green Park” в Сергіївці на Одещині. Діти повернулись з масою позитивних вражень, про які розповіли сьогодні на прес-конференції.

Дванадцять школярів, віком від 8 до 17 років, які є дітьми демобілізованих учасників АТО, отримали можливість безкоштовно відпочити та оздоровитись в дитячому таборі упродовж чотирнадцяти днів. На дітей чекала захоплююча програма, цікаві заходи, квести та поїздки до цікавих місць Одещини.

На прес-конференцію, на жаль, прийшли лише п’ятеро учасників цієї мандрівки. Діти захоплено розповідали про те, яким був їхній відпочинок в Сергіївці, про те, чим займались, як спілкувались з однолітками та який досвід почерпнули від цієї поїздки.

“Ми побували в планетарії, їздили в Білгород-Дністровську фортецю, були в канатному парку. Щодня проводились якісь майстер-класи, квести, змагання, ввечері дискотеки. На Івана Купала було дуже класне свято і ми стрибали через вогонь. Було дуже цікаво” – згадують учасники подорожі.

Діти з гордістю згадують свою участь у одному із квестів. Їхній загін мав символічну назву “Нафтуся”. Діти презентували рідне місто, гідно продемонстрували свої таланти та навіть зняли міні-фільм про Трускавець. Завдяки цьому загін трускавчан отримав заслужену перемогу.

Курорт Сергіївка розташований за 50 кілометрів від Затоки, біля Будацького лиману. Тому діти мали змогу побачити і лиман і море.

“На море нас возили катерами через лиман. Це теж було дуже цікаво. В лимані вода була дуже мілка і не така чиста, як в морі. А море було чистим, там плавало багато медуз. Ми навіть бачили дельфінів там” – захоплено розповідаються діти.

“Ми свідомо обрали для дитячого відпочинку саме Сергіївку. По-перше, діти мали змогу побачити одночасно і лиман і море, відчути різницю між ними. По-друге, для нас важливим було питання безпеки та медичного обслуговування, а там усе було на хорошому рівні. По-третє цей курорт наразі заповнений на 50%. Якщо Затока, яка знаходиться за 50 км від селища, переповнена відпочиваючими, то в Сергіївці зараз набагато вільніше та комфортніше для дітей. А сам курорт має великий потенціал для розвитку” – зазначила секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко.

З відпочинку діти привезли з собою імпровізований випуск газети. В ролі журналістів виступили самі школярі, які самотужки написали та оформили цю газету.

Трускавецькі діти отримали можливість оздоровитись та відпочити у Сергіївці завдяки затвердженій цільовій програмі. В 2017 році з бюджету міста було виділено 70 тисяч гривень на відпочинок дітей, з яких освоїли 67 тисяч. Путівка на 14-денний відпочинок у Сергіївці обійшлась місту у 5 680 грн для дитини. Таку практику місто планує втілювати і надалі, виділяючи кошти на оздоровлення та відпочинок для дітей учасників АТО та дітей-сиріт і в наступних роках.

Ніна ФЕДЬКО 

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina