Відбулось засідання громадської ради при “Бюджеті громадських ініціатив м. Трускавець” на 2018 рік. Вчора експертна комісія визначилась з можливостями реалізації поданих на конкурс проектів, сьогодні “зелене світло” проектам давали члени громадської ради.

Всього на конкурс громадського бюджету було подано 18 проектів різного спрямування. Громадська рада декілька разів збиралась та обговорювала подані проекти, вчора їх розглянула також експертна рада, яка дала свою оцінку можливості та доцільності підтримання та втілення тих чи інших проектів.

Серед головних зауважень – наявність в списку проектів, що належать до освітньої та медичної сфери, які вже мають бюджетне фінансування та можуть бути підтримані напряму з місцевого бюджету.

“Громадський бюджет для того і був впроваджений, щоб підтримати проекти громади. Тому мабуть неправильним є те, що на конкурс подані проекти освітньої чи медичної галузі. Ці сфери мають бюджетне фінансування і можуть бути напряму підтримані з місцевого бюджету. Я погоджуюсь, що ці речі потрібно робити, вони важливі, але ми намагатимемось включити їх в бюджет на наступний рік. А в бюджеті громадських ініціатив краще надати перевагу проектам, які готує безпосередньо громада” – зазначив начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак.

До того ж пропускаючи такі проекти існує ризик використання адмінресурсу під час голосування. Тому громадською радою було прийняте рішення відмовити кільком проектам в подальшій участі в конкурсі. Зокрема відсіяні були такі проекти, як Придбання меблів для їдальні СЗШ № 1 м. Трускавця з метою якісної організації харчування та обслуговування школярів, “Звірятка в теремку”, встановлення дитячих гірок в д/у “Теремок”, Придбання медичного обладнання для покращення обслуговування пацієнтів первинної ланки медичної допомоги, Покращення матеріально технічного забезпечення “Пункту прокату засобів реабілітації”, для інвалідів пенсіонерів міста на базі Трускавецького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Облаштування шкільного класу в СШ № 2-гімназія шафами та встановлення енергозберігаючих ламп і нових плафонів для них;. Також було відхилено проект щодо встановлення відеоспостереження у будинку Мазепи 38.

Всі інші проекти були підтримані. Практично до кожного з них звучали деякі зауваження, які в подальшому ще будуть обговорюватись з авторами проектів.

Нагадаю, раніше в затвердженому положенні “Бюджету громадських ініціатив” було прописано можливість кожної людини під час голосування підтримувати необмежену кількість проектів. Сьогодні ж більшість членів громадської ради зійшлись на думці, що таке голосування буде неправильним і куди об’єктивніше буде, якщо одна людина голосуватиме за один проект. Тому в положення були внесені зміни.

За словами громадської ради, близько чотирьох проектів зможуть стати переможцями та отримати фінансування за рахунок бюджету громадських ініціатив. Голосування за подані на конкурс проекти відбуватиметься з 21 по 31 серпня. До цього, громадська рада збереться ще раз, після узгодження всіх деталей по проектах, які пройшли відбір.

Ніна ФЕДЬКО

 

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina