Державний історико-культурний заповідник “Нагуєвичі” та музей історії міста-курорту Трускавець розпочали партнерську співпрацю з метою реалізації нових дослідницьких проектів та відродження туристичних мандрівок фіакром “Із Трускавця в Нагуєвичі”.

9 серпня у державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» відбулася нарада працівників музею міста-курорту Трускавця та літературно-меморіального музею Івана Франка щодо започаткування нових наукових і туристичних проектів. Одними із ключових моментів партнерського договору стали питання дослідження і популяризації культури Дрогобиччини та спадщини Івана Франка – повідомляє ДІКЗ “Нагуєвичі”

Одними із ключових артикулів партнерського договору стали гасла дослідження і популяризації культури Дрогобиччини та спадщини Івана Франка.

Традиція приватних, наукових чи туристичних мандрівок до Трускавця чи Нагуєвич є практично не вивченою. Відтак обом інституціям цікавою буде програма дослідження витоків цих мандрівок Дрогобиччиною.

Добре відомо, що Трускавець і Нагуєвичі, принаймні, ще у 1790 році відвідав французький дослідник та професор Львівського університету Бальтазар Гакет, який вивчав природні джерела лікувальних вод, нафти та солі…

У 1892 р. під час укладання масштабного туристичного путівника для відвідувачів маршруту Тарнов-Перемишль-Дрогобич-Борислав важливе місце посідала реклама туристичних мандрівок. Наприклад, автор оджного із томів цього проекту Освальд Обоґі опублікував обширну туристичну довідку Дрогобичину, а також докладні описи вигідних маршрутів для мандрівника. Наприклад, зазначалося, що ціна проїзду двокінним фіакром скажімо із Дрогобича у Трускавець коштувала від 3 до 6 корон, а однокінним – від 2 корон 40 галлерів до 3 корон (Obogi O. Przewodnik ilustrowany po c. k. austr. kolejach państwowych na szlakach. – T. III. – Wiedeń, 1892. – S. 90, 96-97.).

Вивчення цих давніх маршрутів вповні може стати цікавим матеріалом для відродження туристичних мандрівок фіакром “Із Трускавця у Нагуєвичі” і навпаки, як це часто практикує курорт у сусідній Криниці Республіки Польща.

Матеріали та фото ДІКЗ “Нагуєвичі”

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina