Як кажуть “на війні всі методи добрі”. А в Трускавці, як би це дивно не звучало, передвиборні перегони вже давно стали рівносильні військовим стратегіям. Тому кандидати пускають в хід усі дозволені і недозволені методи.

Є у нас (та й напевно, не тільки в нас) такі політики, які задля перемоги обливають одне одного брудом з ніг до голови. Є такі, які з усіх сил намагаються зробити перед виборами якомога більше добрих справ для міста, всіляко рекламують свої персони та ще більше обіцяють. А є взагалі унікальні, які не роблять нічого з вищезгаданого, а просто за декілька місяців до дня виборів починають активно “працювати” з виборцями, роздавати їм гроші(прикриваючись фіндопомогою) та хвалити себе, мовляв “який я добрий”.

Ось так, хитро та завуальовано, людей намагаються купити та спонукати до того, щоб вони голосували саме за цього “хваленого” кандидата. Суми різні, в залежності від запитів виборця, від його звернень. І роздає цю “допомогу”, щоб ви думали, людина, яка останні роки провела депутатом не просто міста, а цілої області.

Депутат облради, ще й член бюджетної комісії, має змогу протягом своєї каденції виділяти людям, які того потребують, фінансову допомогу в певному обмеженому розмірі. Він може надати її людині/сім’ї, яка звернеться за цією допомогою, маючи на це обгрунтовані причини. Адже для того його і обирають, щоб він служив громаді, допомагав людям.

Однак, як стало ясно, далеко не кожен депутат раціонально та правильно використовує ці можливості. От наприклад депутат-трускавчанин Олександр Чебаненко протягом всієї каденції практично не давав про себе чути в громадському житті міста, не роздавав ніякої допомоги, не викликався вирішувати проблеми міста, хоч мав для цього важелі впливу на рівні області, працюючи в бюджетній комісії.  В цей час він провадив свій немалий бізнес та “кришував” свій капітал депутатськими повноваженнями. І це було би особисто його справою, якщо б не хвалебні реклами зі словами “Зробив – скільки міг, зроблю ще більше, бо маю досвід і знаю як”. Ці слова стали незрозумілими не те, що пересічним трускавчанам, але й журналістам, які не розуміють, про які такі заслуги йдеться.

Screenshot_8

Незадовго до виборів Чебаненко взявся активно допомагати людям фінансово. Так за останній місяць-два пан обласний депутат роздав трускавчанам “допомоги” на суму в 77 тисяч гривень. Практично вся сума була роздана громадянам міста починаючи з вересня цього року (протягом місяця). До цього випадки отримання фіндопомоги від депутата можна порахувати на пальцях однієї руки.

Хтось отримав від одіозного депутата сотню-дві, а хтось і понад тисячу. І сьогодні ця щедрість кандидата в облраду продовжується. Зокрема всі співробітники його відпочинкових закладів повідомлені про те, що зараз є можливість звертатись до керівника за отриманням допомоги, в якій він не відмовляє. Навіть більше того, зараз він дуже щедрий.

image4  image7

От тільки де ці гроші були протягом всієї каденції? Де була допомога та підтримка депутата для своїх виборців? І чи буде вона, коли вибори закінчаться? Чи задають собі це питання люди, які отримують цю допомогу від пана Чебаненка сьогодні?

Також депутат почав активно надсилати адресні звернення трускавчанам додому. В конвертах знаходяться рекламні буклети, де доброту, чуйність та щедрість депутата оспівують словами місцевих священиків та поважних людей міста. Також Чебаненко надсилає людям вітальні листівки до свята Покрови та далеко не скромний листочок-імітацію бюлетеню з прізвищем Олександра Івановича. Мовляв, не помиліться, люди та не втратьте свого “золотого” депутата.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Ось так, поки демократично налаштовані партії міста намагаються всіляко боротися з підкупами, виступають за чисту та прозору боротьбу на виборах, такі люди, як Чебаненко відчувають вседозволеність в політичній грі. Коли вони зупиняться і хто їх, цих “зіпсованих” до кісток політиканів, зуміє зупинити? Мабуть, лише виборці, які повинні сказати їм “стоп!” і більше ніколи за них не голосувати. Адже поки ми купуємось на їхню “сезонну” щедрість, улесливі слова в зверненнях та листівках, вони й надалі вестимуть себе з нами, як королі з придворними слугами, які пам’ятають про існування останніх лише тоді, коли їм щось потрібно. А політика, за участю таких людей, завжди залишатиметься брудною та нечесною.


Ніна Федько

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina