У Трускавці триває ажіотаж навколо виготовлення закордонних паспортів та ID-карток. Черга у відділенні міграційної служби на сьогоднішній день перевищує дві тисячі осіб.

Така велика кількість людей накопичилась у черзі впродовж півроку надання послуг з виготовлення закордонних паспортів та ID-карток у Трускавці. Записались в неї не лише трускавчани, але й мешканці оточуючих міст та сіл, які бажали швидше виготовити документи для виїзду закордон. Тепер же більшість із них нарікають, в черзі вони соті а то й тисячні і просувається вона надто повільно.

Зокрема чимало людей висловлюють обурення в соціальних мережах. Люди нарікають на наявність незрозумілого списку, який ведеться прямо в зошиті та перебуває під контролем людини, яка не має жодного відношення до роботи міграційної служби. Попри наявний список, в центрі періодично присутня «жива» черга з числа людей, які відмовляються записуватись у придуманий кимось список і вимагають прийняти їх поза ним. Час від часу трапляються доволі скандальні ситуації, учасниками яких мимоволі стають і працівники міграційної служби.

«Ми до того списку не маємо жодного відношення. Його створили самі люди, завели зошит, тримають в себе, контролюють як просувається черга. Тому від нас тут нічого не залежить. Електронну чергу могло б створити лише вищестояче керівництво, не ми. Ми працюємо, як працюємо, у звичному режимі, приймаємо до 25 людей в день. Але кількість відносна, вона залежить від того, чи стабільно працює техніка» – зазначає керівник відділення Ольга Яценко.

Навідавшись до відділення, бачимо в коридорі кілька людей. На диво, роботою міграційної служби всі тут задоволені, жодних претензій ні до працівників, ні до наявного «зошиту-черги» ні в кого немає. «Усе, – мовляв – у нас добре, не створюйте тут скандал».

«Ми записувались у чергу півтора місяці тому. На той час ми були дев’ятсоті з чимось у списку. Нам сказали, що передзвонять, коли наша черга підійде. Тоді слабо вірилось, що так воно і буде. Але вчора нам справді хтось подзвонив і сказав, що наша черга підійшла. Не знаю, чи це були працівники центру чи ні, але ми задоволені. Якщо комусь терміново треба, то може вони незадоволені, але ми задоволені. Півтора місяці почекати для нас нормально, сьогодні подаємо документи. В Бориславі у нас страшні «живі» черги, там люди ще з півночі займають чергу, щоб на наступний день подати документи. Якщо прийдеш о шостій ранку, то можеш весь день простояти в черзі і так і не подати документи. Тому такий список нас влаштовує» – розповідає жінка, в очікуванні здачі документів на виготовлення закордонного паспорту.

Ще кілька людей в черзі також задоволені роботою міграційної служби. Кажуть жодних претензій не мають, все влаштовує. Читаючи коментарі людей в соцмережах і дивлячись на те, що відбувається в стінах відділення міграційної служби, складається двояке враження.

Славнозвісний зошит зі списком людей ми таки побачили. Він знаходиться в руках жінки, яка жодного відношення до міграційної служби не має. За твердженням цієї особи, вона звичайна мешканка Трускавця, яка також перебуває в черзі на виготовлення паспорта. Тим не менше, ця жінка, за її словами, – щоденно приходить сюди на громадських засадах, дає людям записатись в зошит та контролює перебіг черги. Хочеться вірити, що вона це робить виключно з мотивів присутнього в ній почуття справедливості. Однак, такі пориви не можуть не викликати сумнів.

Представитись жінка не захотіла. Дати зошит у руки спочатку теж відмовлялась, запевняючи, що він має знаходитись у неї. Потім нам таки вдалось отримати цей зошит та записатись у нього. Радше з метою перевірки, коли ж зателефонують тим, хто в черзі сьогодні понад двохтисячний.

Керівництво відділення, замість надати адекватні коментарі та пояснити, чому все відбувається саме так, звинуватила у всьому тих, хто приходить сюди контролювати їхню роботу.

«Бажаючих контролювати, перевіряти і критикувати багато. Що ми можемо зробити з чергою? Черги є всюди! Так багато людей хочуть закордонні паспорти, тому й черги такі. Не один Трускавець з чергами, гляньте, що в інших містах робиться» – обурювалась керівник трускавецького відділення.

Тим часом жінка, відповідальна за зошит, після короткої розмови, просто кудись зникла. Бажаючи повернути зошит їй у руки, знайти її ми не змогли. Натомість люди, які сиділи під кабінетом, просто таки вимагали залишити цей зошит в приміщенні. Мовляв, він надважливий для подальшої роботи та просування черги.

Присутнім в приміщенні людям було байдуже до того, створять на базі центру електронну чергу чи ні. Хтось звик до таких умов і готовий підтримувати їх і надалі, а хтось продовжує жити за законами «моя хата скраю», – поки людям комфортно саме так, нічого змінювати вони не хочуть. І навіть таке покращення та прозорість в роботі, як «електронна черга» сприймаються багатьма, як щось космічне та непотрібне. Принаймні так висловились ті, з ким сьогодні вдалось поспілкуватись в приміщенні міграційної служби.

Ми ж, тим часом, чекатимемо, коли підійде черга дві тисячі сто п’ятдесятих осіб, які сьогодні прибавились в зошиті…

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina