Сьогодні, 31 серпня, Апеляційний суд м. Києва звільнив трускавчанина Ігоря Яворського, якого було позбавлено волі на чотири з половиною роки за кількаденне спізнення до військової частини.

На розгляд справи прибуло чимало побратимів Ігоря, його рідні, близькі, друзі та просто небайдужі люди, які не могли залишатись осторонь ув’язнення хлопця, який два роки провів в зоні АТО, відправившись туди добровольцем одним із перших.

Трускавчанин Ігор Яворський пішов на війну добровільно та провів у зоні АТО близько двох років. Спочатку в лавах добровольчого батальйону ім. генерала Кульчицького. Згодом став стрілком-гранатометником у військовій частині м. Києва. Атовець спізнився в частину всього на кілька днів, не отримавши вчасно дзвінка від керівництва батальйону. Проти нього було порушено кримінальну справу і не зважаючи на те, що Ігор в частину прибув та вчергове відправився на схід, Печерський суд м. Києва засудив його до чотирьох з половиною років позбавлення волі ( покарання за ч. 4 ст. 407 Кримінального кодексу України (неявка на службу без поважних причин в умовах особливого періоду – авт.). В той день трускавчанина забрали в наручниках прямо з зали суду до Лук’янівського СІЗО, не пустивши до нього навіть матір.

Сьогодні, 31 серпня, в Апеляційному суді м. Києва відбулось оскарження рішення Печерського суду. Туди прибуло чимало активістів, з прапорами, щоб підтримати хлопця та вимагати справедливого розгляду справи. В результаті, суд висловився на користь Ігоря Яворського. Рішенням апеляційного суду справу було повернуто на повторний розгляд до суду першої інстанції, а атовця звільнено з-під варти.

  

Зусилля рідних та побратимів Ігоря були немарними. Нагадаю, в підтримку хлопця було проведено чимало акцій і в Трускавці і за його межами. Атовці міста-курорту зібрали тисячі підписів з вимогами звільнити Ігоря, аналогічні звернення скерували до Києва і місцеві ради: Трускавецька, Дрогобицька, Бориславська, Старосамбірська. Вчора, в переддень розгляду справи, було організовано транспорт з Трускавця до Києва для усіх бажаючих долучитись до поїздки та підтримати Ігоря.

“Суд повернув справу до перегляду в суді попередньої інстанції та відпустив Ігоря з–під варти. Зараз Ігор Яворський повертається додому. На суді були присутні не лише ветерани нашого батальйону, але й бійці з інших підрозділів. Саме взаємопідтримка побратимів стала одним із правових важелів впливу на правосуддя.” – зазначив нардеп від 121 виборчого округу Богдан Матківський, який також був присутній на розгляді справи.

“Хочу сказати всім, що ми ще маємо чесні і справедливі суди і в цьому ми сьогодні переконались, ще не всі продались в цій ДЕРЖАВІ і ще не всіх система зламала. Разом до перемоги. СЛАВА УКРАЇНІ !!!” – пише на своїй сторінці у Фейсбук атовець та один з головних організаторів акцій підтримки Василь Шимко.

Ніна ФЕДЬКО, фото – із соцмереж, відео Ярослава Грицака

Posted by Ярослав Грицак on Donnerstag, 31. August 2017

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina