Водопостачання – це тема, яка в курортному Трускавці тривалий час не залишає байдужим практично нікого. Про мільйонні борги Трускавецького водоканалу, функціонування самого підприємства та тариф на воду, який чимало трускавчан називають необгрунтовано   завищеним – на ці та інші теми розмовляємо з депутатом ТМР, а віднедавна виконавчим директором «Трускавецького водоканалу» Мирославом Мицьком.

 • Свого часу, за каденції Руслана Козира, таку ж посаду у водоканалі обіймав Петро Іванишин. Мовляв для контролю за роботою напівприватного підприємства зі сторони міської ради. Тодішні директори Іванишин та Возняк не надто ладили між собою, їхня співпраця була більше схожа на протистояння. Як складаються ваші відносини з директором від Альфи-плюс Віктором Марченком? Чи буде конструктивна співпраця?
 • Не хотілось би коментувати зараз відносини між попередніми директорами і згадувати те, що було. Хочеться просто перегорнути ту сторінку і залишити її в минулому. А що стосується моїх відносин з Віктором Марченком – вони цілком нормальні. Ми були знайомі ще до призначення на ці посади. Багато в чому сходимось в поглядах на роботу. Зрозуміло, що в кожного з нас свій підхід, але я думаю, що працюватимемо в одному напрямку.
 • Впродовж останніх кількох років на підприємстві наросла значна заборгованість. Борг перед Дрогобицьким водоканалом виростав навіть до 15 мільйонів. Ми вже неодноразово говорили про це, але для кращого розуміння ситуації варто було б повторити – що стало причиною появи цих боргів? Адже до 2013 року Трускавецький водоканал працював доволі успішно…
 • Справді, до 2013 року, «Трускавецький водоканал» був досить успішним підприємством. Але якраз в цей період, було прийнято ряд законів, відбулись певні зміни, які зіграли йому не на руку. В підприємства забрали можливість виконувати роботи по місту, тим самим заробляти якісь кошти. Зміни в законодавстві прирівняли Трускавець (раніше оптового споживача) до пересічного роздрібного покупця. Це дозволило Дрогобичу виставити нам нові рахунки за воду. Трускавець був змушений купляти воду в Дрогобича по такі й же ціні, як її купляли звичайні роздрібні споживачі, мешканці Дрогобича. Як на мене, Дрогобич поступив по відношенні до Трускавця просто непорядно. Це важко назвати партнерськими відносинами, бо більшість витрат тоді було перекладено на м. Трускавець.

З іншої сторони, є політична сторона питання. Після того, як Дрогобич виставив нові тарифи на воду, Трускавець мав би затвердити їх на засіданні виконкому. На той час я був членом виконкому і досі пам’ятаю це засідання. Петро Іванишин тоді переконував усіх, що голосувати за новий тариф не потрібно, а вони будуть його оскаржувати в судовому порядку. Я був проти цього, але тариф тоді так і не затвердили, в результаті чого буквально за півроку виросла сильна заборгованість перед «Дрогобицьким водоканалом», а судова тяганина призвела до нарахування нам ще більших сум – штрафних санкцій.

 • Якою була заборгованість в підприємстві на час вашого приходу на посаду директора і чи вона продовжує зростати? Ще за керівництва Володимира Возняка, останньою фігурувала цифра 13 млн..
 • Не хотілося б знову оголошувати суми заборгованості. Не називатиму їх зараз. Скажу лише, що минулий місяць став першим за тривалий час, коли підприємство вперше розрахувалось з Дрогобичем у повному обсязі. Тобто борг більше не росте, сподіваємось так буде і надалі.
 • До призначення на цю посаду ви, будучи депутатом ТМР, очолювали тимчасову комісію з вивчення фінансово-господарського стану підприємства. Чи були якісь реальні напрацювання?
 • Комісія тривалий час працювала, ми багато часу проводили на підприємстві, вивчали фінансовий стан справ. Тоді у висновках комісії ми висловлювали свої пропозиції по зменшенню витрат на паливно-мастильні матеріали, були пропозиції по штату підприємства, але вони не були настільки значними, щоб кардинально вплинути на фінансовий стан водоканалу.
 • Сьогодні знову працює депутатська комісія. На цей раз її очолює КУНівець Роман Бучкович…
 • Не хочу коментувати роботу цієї комісії. Скажу лише, що якщо вже ти хочеш вивчити питання, дізнатись більше, як працює підприємство, то як мінімум треба прийти туди, попросити якісь документи, подивитись все на власні очі. Тут очевидно, люди мають на меті просто покричати навколо цієї теми, бо жодного разу на підприємство вони не приходили.
 • Кілька місяців тому вартість водопостачання у Трускавці знову зросла. Водоканал обгрунтовував це тим, що новий тариф допоможе не нарощувати заборгованість ще більше. Чимало людей, в тому числі опозиційні депутати називають його необгрунтовано завищеним. Що можете на це сказати ви?
 • Справді справедливий тариф допомагає не нарощувати борги, але для виходу з цієї кризової ситуації в тарифі мала б бути присутня інвестиційна складова, яку свого часу так і не вдалось затвердити. На сьогоднішній день дешевшою вода в нас не може бути ніяк. Навіть якщо ввімкнути елементарну логіку і подивитись на те, що левова частка води у Трускавці – покупна, а Дрогобич, в якого ми купляємо її, має тариф усього на гривню менший. Озеро, як альтернативне джерело водопостачання в місті, не сильно впливає на загальну картину.
 • Однією з головних причин збитковості підприємства є значні втрати води. Ми втрачаємо воду на відрізку з Доброгостова до Трускавця, втрачаємо її по самому місту. І це не просто витоки, а незаконні врізки та крадіжки, за які згодом доводиться платити всім. Що сьогодні робиться для зменшення цих показників?
 • Так, втрати в нас справді великі. Але така ситуація не лише в нас, втрати мають всі і боротись з ними важко. Головна причина цього – відсутність контролю. А коли нема належного контролю, то входить в дію український менталітет, чому би не схитрувати, не зекономити чи не вкрасти. Тому й втрачаємо багато. Присутні також витоки, причина яких – старі водопроводи, які потребують заміни. Але, якщо замінити всі водоводи зараз ми не можемо, то робота в напрямку боротьби з незаконними врізками вже активно ведеться.

По-перше ми змінили роботу контролерів, щоб зменшити зловживання та збільшити контроль за виконанням робіт. Визначаємо та перевіряємо найбільш проблемні ділянки з можливими комерційними втратами, штрафуємо порушників. Сьогодні вже можемо похвалитись кількома притягнутими до відповідальності фізичними особами, поміж якими є підприємці, які мали незаконні врізки та використовували необліковану воду. Роботи ведуться й надалі, сподівають результати ще будуть.

 • Якщо борг не зростатиме надалі це вже чималий плюс. Однак ті 13 млн які є сьогодні, все ж доведеться якось віддавати Дрогобичу. Як ви бачите вихід з цієї ситуації і загалом стратегію подальшого розвитку підприємства?
 • Борг нікуди не дінеться. Якщо ми придбали воду, спожили її, ми мусимо за неї заплатити. Це доведеться зробити. Наразі стратегія розвитку підприємства нами розробляється. Але вже сьогодні є певні напрацювання, є плани по роботі. Плануємо залучати підприємство до виконання якихось робіт по місту, тим самим заробляти додаткові кошти на його розвиток.

Роботи дуже багато, але поки я бачу, що все получається і є шанс налагодити все, то будемо працювати в тому напрямку.

Спілкувалась Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina