У Трускавці проходить семінар по енергозбереженні, організований ГО “Клуб мерів”. Представники трьох десятків міст приїхали до курорту, щоб переймати досвід переходу на автономне опалення.

Трускавець зробив важливі кроки для впровадження енергоефективних заходів в сфері ЖКГ. Впродовж кількох років місто рухалось в напрямку переходу від централізованого до автономного теплопостачання. А весною 2017 Трускавець остаточно відмовився від централізованого опалення.

В чималій кількості будинків було замінено електромережі, що дозволило багатьом мешканцям встановлювати електричне опалення.

“Ми стали першим містом, яке ввело субсидії на електричне опалення. В цьому році на заміну електрики в будинках було виділено в десятки раз більше коштів, ніж в попередніх роках. Активно діє програма співфінансування 30% на 70%, в яких наші ОСББ беруть участь, замінюють вікна в під’їздах на енергоефективні. Намагаємось утеплювати фасади та вживати заходів енергозбереження в комунальних установах” – розповів міський голова Андрій Кульчинський.

“Опалювальний сезон 2016-2017 року став останнім для міста, коли в нас ще було присутнє централізоване теплопостачання. Зараз місто повністю перейшло на автономне опалення – газове, електричне. Семінар покликаний продемонструвати той шлях, яким пройшли ми, для інших міст, які цей досвід переймають. Ініціатором заходу були не ми, – його проводить “Клуб мерів”, який звернувся до нас з такою пропозицією, щоб показати нашу роботу іншим” – зазначив керівник КП “Трускавецьтепло” Руслан Крамар.

Окрім організаторів, на семінар прибули також представники Світового банку, які співпраюють з містами, надаючи довготермінові кредити для втілення проектів енергозбереження.

“Ми з вами, ми намагаємось допомагати. Хочеться, щоб всі розуміли, що ті гроші, які ми надаємо, – не назавжди, їх доведеться повертати. Але вони необхідні зараз, щоб підтримати вас на шляху до втілення важливих проектів” – наголосив представник Світового банку в Україні.

Також на заході були представлені фірми виробники продукції та засобів енергозбереження. Близько тридцяти міст були представлені на семінарі, щоб переймати досвід курортного Трускавця та обговорити актуальні питання енергозбереження в житловому секторі.

“Наша організація “Клуб мерів” існує більше десяти років. В неї входить багато міських голів, кількаразових міських голів, чи тих, хто колись був мером. Ми проводимо чимало заходів, спрямованих на те, щоб об’єднати зусилля міських голів різних міст та шукати спільні методи вирішення актуальних питань, таких як енергозбереження” – розповідає голова ГО “Клуб мерів” Володимир Удовиченко.

Семінар проходять на базі готельно-курортного комплексу “Карпати”. Учасники, окрім прослуховування головних тематичних виступів, що стосуються питань енергозбереження, зможуть відвідати котельні міста та дізнатись більше про туристичну та санаторно-курортну привабливість міста.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina