Укроп. Спочатку це слово викликало у мене мимовільний сміх та асоціювалось виключно з кропом, який росте на городі. Потім цей відвертий русизм викликав у мене роздратування, мовляв «не могли українського нічого придумати?». Згодом лозунги та реклами цієї політсили уперто проривались в мою підсвідомість, намагаючись заручитись її довірою. Та час і факти розставляють все на свої місця.

Що таке «Укроп»? Задавши це запитання пересічним жителям міста ви навряд чи почуєте змістовну відповідь про те, що це політична партія в яку входять такі-то й такі-то люди. Зате вам стовідсотково скажуть, що це «партія патріотів та ворогів Путіна». А скажуть так тому, що їхні політтехнологи добре попрацювали і вклали в голови громадськості головний месидж «Укроп – це атовці, це патріоти своєї країни, це вороги Путіна, це ті, кому треба вірити і на кого можна надіятись».

55815674b4531  unnamed (1)

Саме тому абсолютно всі лозунги, рекламні слогани цієї партії густо пересипані тим, що так хоче чути громада. Людям висвітлюють те, що «Укропівці» захищають і будуть завжди їх захищати, що вони за прозорість і чесність, що вони 100-відсотково знають, як зламати корупційні схеми і змоделювати політику в країні так, щоб народ був багатим. Містами розклеєні «вимоги патріотів», яким так хочеться вірити. Але ці обіцянки настільки «солодкі», що правдою, на жаль, бути не можуть. Все те, що розписують піарщики та технологи – це просто пустослівний популізм, яким намагаються затягнути симпатиків до підтримки партії на виборах.

Так склалось, що в партію «Укроп», яку подейкують фінансує Коломойський, сьогодні масово вступили порядні та чесні люди. Люди, які проливали свою кров на сході нашої країни, люди, які щиро, на ділі, доказали свою любов до Батьківщини. АТО-вці, просто радикально налаштовані активісти, навіть відомі письменники – ось ті люди, які склали кістяк партії. Але вони стали лише вершиною айсберга, яку ми з вами бачимо. Цих людей вдало використовують у якості політичного тилу старі кадри та наближені до олігархів люди. Вони заховались за спинами наших хлопців, розкручують «укропівський» бренд їхніми обличчями, іменами, заслугами та завдяки їм потраплять до влади.

Геннадій Корбан (керівник апарату Коломойського, директор компанії «Славутич-кепітал», член спостережної ради ВАТ «Укрнафта»), Борис Філатов (діючий депутат ВР, тісно співпрацює з Коломойським), Дмитро Сіманський (він же Дмитро Крикун, депутат ВР), Ігор Палиця (управляючий Укрнафти, людина Коломойського), а ще Денисенко, Борисенко (той, що ще й з Кернесом дружить) – це лише скупий перелік тих людей, яких «Укроп» не побоявся публічно виставити.

384685482 korban_615x462

Їх присутність ще раз доказує, що Коломойський з будь-ким не працює. Все це – близькі йому, перевірені люди. Це, якщо говорити про «верхи» партії. У Львові до прикладу очолили «Укроп» політичні перебіжчики, колишні свободівці Гринда, Подолинний, Макітра, Хомицький, Семущак.

Зараз в Трускавці у лави «патріотичної» політсили записались багато нових та політично недосвідчених, однак чесних та принципових людей. Очолила список колишня «нашоукраїнка» Зоряна Домбровська, а ввійшли до нього ще й декілька підозрілих осіб, наближених до місцевих олігархів.

По мікрорайонах міста активно поширюють реклами зі словами “Ми – партія ворогів Путіна”, “Ми будемо тримати Україну”. Як вони збираються її тримати? За що її тримати? Голий популізм, переливання з пустого в порожнє на тисячах красивих глянцевих листівок, на які викинуто шалені гроші.

img_0645 183657 unnamed

Дивлячись на нових людей, відвертих, щирих, які не хочуть чути популізму влади та кандидатів, стає просто незрозумілим, як вони піддались популізму своєї політичної сили. Ймовірно лише тому, що в ній ще не розчарувались, що вона не була досі при владі, а може через те, що вибирати, вважають, ні з чого?. Вони йдуть наполегливо та рішуче, бо хочуть змінювати своє місто на краще. Та чи не використають і їх в якості гарантії своєї прохідності недостойні політики? Чи не стануть вони жертвами чергових махінацій, з яких виплутатись потім буде не так просто.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
About Author: Fedko Nina