У Трускавці проходить україно-польський медичний симпозіум, мета якого обговорення спільних дій обох країн щодо зміцнення громадського здоров’я.

Такого рівня захід проходить в Україні вдруге. Попереднього разу його проводили у Львові, на цей раз приймати поважних гостей з міністерств та департаментів України та Польщі удостоївся курортний Трускавець. Симпозіум «Громадське здоров’я і реабілітація – імпакт «2017» проходить в рамках відзначення 190-річчя курорту Трускавець.

Організатором конференції виступає Польське Товариство соціальної медицини та громадського здоров’я, кафедри організації і управління охороною здоров’я Львівського НМУ імені Данила Галицького спільно з міською радою м. Трускавець.

Відбувається захід на базі санаторію “Трускавець” Служби безпеки України. Вчора, 21 вересня, відбулась реєстрація учасників та відкриття заходу в конференц-залі санаторію. Після вітальних промов гості приступили до панельних виступів та дискусій, задля обговорення головних тем конференції. Доповіді спрямовані на формування здорового способу життя та впровадження спільних дій щодо збереження і зміцнення здоров’я населення.

Для участі в симпозіумі до Трускавця прибули поважні гості з Польщі – Ярослав Пінкас,- держсекретар в уряді республіки Польща, Маріуш Буйский,- неофіційний “посол” в галузі охорони здоров’я, віднедавна начальник управління охорони здоров’я Укрзалізниці, Аркадіус Братковський, що є віце-маршалком Люблінського воєводства та чимало ректорів, деканів, завідувачів кафедр і професорів медицини.

“З 2005 року ми щороку проводимо такі заходи в Польщі. у 2013 році вперше пройшла така закордонна конференція, вона відбулась  у Львові. Сьогодні ми вдруге на виїзді і нам дуже приємно, що ми саме тут, у Трускавці. Головною ціллю нашого візиту є обговорення найбільш актуальних питань охорони здоров’я. Ми готові ділитись досвідом з вами, довідатись про ваші проблеми та налагодити подальшу співпрацю. У нас багато спільних проблем і ми повинні спільно шукати шляхи їх вирішення, не копатись у минулому, а робити висновки і рухатись далі” – зазначив представник польської делегації.

Координатором заходу з української сторони був Олег Любінець, завідувач кафедри організації і управління охороною здоров’я Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького. На конференцію прибули також заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос та заступник керівника департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Голдун. Були представлені також провідні медичні університети – Львівський та Івано-Франківський. На участь в конфреренції прибули і головні лікарі місцевих медичних закладів та санаторіїв.

“Ми працювали над тим, щоб затягнути такі заходи до нашого міста тривалий час. І те, що сьогодні такі поважні гості прибули до Трускавця для нас дуже важливо. Не лише з точки зору медицини та поділу досвідом, але й задля подальшої співпраці та залучення більшої кількості гостей з Польщі до нашого курорту” – зазначив у коментарі нашому виданню міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Медичний симпозіум триватиме до 23 вересня. Провідні медики міста та регіону мають змогу долучатись до участі в ньому.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina