Замість десятка госпітальних округів на Львівщині найімовірніше буде створено всього один, із центром у Львові. Про це, після відвідин обласної колегії, повідомив головний лікар Трускавецької міської лікарні Ігор Стасик.

Попередньо в області обговорювались плани щодо створення від 7 до 10 госпітальних округів. Один із них мав би розташовуватись в сусідньому Дрогобичі. Однак, на останній колегії в області медиків попередили про те, що ці плани зазнали суттєвих змін.

Цілком ймовірно, що Львівщина в подальшому матиме всього один госпітальний округ із центром у місті Львові. “Госпітальний округ із центром у м. Дрогобичі, про який говорилось раніше, тепер під великим знаком питання” – зазначив ще на понеділковій нараді головний лікар ТМЛ Ігор Стасик.

Для довідки: Госпітальний округ — територіальне об’єднання закладів охорони здоров’я України декількох районів в одну мережу по принципу доступності, густини та кількості населення, наявності готових лікувальних закладів, усталених шляхів доставки пацієнтів та дорожнього сполучення. Один госпітальний округ передбачає обслуговування не менше ніж 120—200 тис. населення, досяжність у радіусі 60 хвилин або 60 кілометрів. Адміністративним центром є населений пункт з населенням понад 40 тис. По задуму, децентрацізаційна реформа мала б дозволити оптимізувати витрати на утримання чисельних лікарень, наблизить саме якісні медичні заклади до населення областей без необхідності відвідування обласного центру.

Також Ігор Стасик наголосив на тому, що посилена увага буде приділена лікарням, які знаходяться на магістральних шляхах, а фінансування в більшій мірі перепаде тим медичним установам, в яких були виконані рекомендації щодо скорочення персоналу. Тобто ті лікарні, які провели найчисельнішу оптимізацію штату, отримають сьогодні найбільшу фінансову підтримку.

У Трускавці від часу медичної реформи, скорочень практично не відбулось. Місто уникло конфліктів з медиками, зберігши робочі місця, однак, тепер може недоотримати через це чимало коштів.

Ніна ФЕДЬКО

Facebook Comments
Tags:
About Author: Fedko Nina